"Епіцентр К" отримав статус авторизованого економічного оператора

Київ. 30 червня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Компанія “Епіцентр К” стала другим в Україні підприємством, яке отримало статус авторизованого економічного оператора (АЕО) з правом застосування спрощень, повідомила пресслужба Державної митної служби.

“Наявність статусу АЕО надає підприємству можливість пріоритетного та більш швидкого доступу до спрощень, передбачених як Митним кодексом України, так і Конвенцією про процедуру спільного транзиту”, – йдеться в повідомленні.

З отриманням статусу АЕО “Епіцентр К” отримує низку переваг: пріоритет під час виконання митних формальностей щодо товарів, зміншення автоматизованою системою управління ризиками форм та обсягів митного контролю.

За даними Держмитслужби, у відомстві на різних етапах розгляду перебувають 14 заявок про надання авторизації АЕО. Раніше, у листопаді 2022 року, тютюновий виробник “JTI Україна” першим отримав такий статус.

ТОВ “Епіцентр К” створено 2003 року, відкрило свій перший гіпермаркет у Києві в грудні того самого року. На сьогодні розвиває найбільшу в країні мережу торговельних центрів “Епіцентр”, яка є лідером ринку в сегменті роздрібної торгівлі товарами для дому та ремонту. Входить до групи компаній “Епіцентр К”, що розвиває також інтернет-магазин із маркетплейсом Epicentrk.ua, мережі гіпермаркетів “Нова лінія”, спортивних товарів Intersport, 4F та The Athlete’s foot (TAF), а також агрокомпанію “Епіцентр Агро”, заводи з виробництва керамічної плитки та керамограніту Epicentr Ceramic Corporation і “Карпатська кераміка”, деревообробне підприємство ЦБМ “Осмолода”.

До повномасштабного вторгнення РФ в Україну мережа “Епіцентр” об’єднувала понад 80 торговельних центрів у всіх регіонах країни. Унаслідок артилерійських і ракетних обстрілів агресора низку ТЦ було суттєво пошкоджено, а чотири центри в Маріуполі, Херсоні, Чернігові та Бучі – повністю знищено.

Попри суттєві втрати, компанія активно допомагає країні: виділила на допомогу українським військовим сотні мільйонів гривень і створила три гуманітарні штаби для забезпечення ЗСУ, ТрО і населення (у столиці, на заході та в центрі України).

За даними Єдиного держреєстру юросіб та фізосіб-підприємців, учасниками ТОВ “Епіцентр К” є Олександр Герега (51,3%), Галина Герега (47,97%) і Тетяна Суржик (0,73%).