ФДМ розробить "дорожню карту" для реформування оціночної діяльності в Україні

Київ. 30 червня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Фонд державного майна України (ФДМ) розробить “дорожню карту” для реформування оціночної діяльності з урахуванням інструментів для оцінки збитку від війни, повідомила його пресслужба агентству “Інтерфакс-Україна”.

“Професійна оцінка – оцінка, якій довіряє (вірить) замовник, вірять міжнародні партнери, донори України. Така оцінка є запорукою довгострокових партнерських відносин із міжнародними інвесторами. Найближчим часом ми презентуємо “дорожню карту”, що визначає ключові вектори реформи. Вона передбачатиме, зокрема, підходи та інструменти для оцінки збитків від війни, яким довірятимуть міжнародні інвестори та донори”, – повідомила директорка департаменту оцінки майна, майнових прав та професійної оціночної діяльності ФДМ Світлана Булгакова.

Згідно з пресрелізом, у червні в Кракові (Польща) відбулася сесія стратегічного планування щодо реформування оціночної діяльності в Україні та ролі оцінки заставного майна в процедурах виплати гарантованих вкладів фізособам. Експерти Офісу технічної допомоги Міністерства фінансів США ділилися досвідом з ФДМ та Фондом гарантування вкладів фізичних осіб. За результатами цієї стратсесії ФДМ буде розроблено “дорожню карту” реформування оціночної діяльності в Україні.

Зокрема, у Кракові було обговорено найкращі практики регулювання оціночної діяльності в США та можливості їх застосування в Україні, а також впровадження міжнародних стандартів оцінки, необхідні законодавчі та регуляторні зміни в рамках реформування оціночної діяльності в Україні. Було запропоновано низку поправок до законопроєкту №7386, які дозволили б удосконалити регулювання оціночної діяльності в Україні.

Обговорювалися також впровадження автоматизованої оцінки нерухомості для цілей оподаткування в Україні та досвід інших країн із цього питання, шляхи удосконалення процесу визначення оподатковуваної бази нерухомого майна, визначення збитків від війни та документування (зберігання) звітів про оцінку збитків у єдиному реєстрі.

Як зазначили у пресслужбі, сьогодні ФДМ формує та реалізує державну політику у сфері оцінки майна та оціночної діяльності в Україні: забезпечує розроблення та ухвалення всіх нормативно-правових актів з оцінки майна (національні стандарти з оцінки, методику оцінки, порядки проведення оцінки тощо); веде державні реєстри: Державний реєстр оцінювачів і суб’єктів оціночної діяльності; Єдину базу даних звітів про оцінку; проводить рецензування звітів про оцінку майна; організаційно забезпечує роботу екзаменаційних комісій; забезпечує роботу екзаменаційних комісій.

Наразі департамент оцінки майна, майнових прав та професійної оціночної діяльності ФДМ співпрацює з широким колом міжнародних експертів, провідними міжнародними асоціаціями оцінювачів та донорами, серед яких Світовий банк, USAD, європейська група асоціацій професійних оцінювачів TEGOVA тощо діяльності та імплементації міжнародних стандартів.