ФДМ виставив на продаж вилучену в російського мільярдера компанію "Інвестагро"

Київ. 11 липня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Фонд держмайна України (ФДМ) виставив на відкриті торги аграрну компанію “Інвестагро”, конфісковану на користь України в основного акціонера російської титанової корпорації “ВСМПО-Авісма” Михайла Шелкова, за стартовою ціною 55 млн грн.

Як повідомила пресслужба ФДМ, аукціон призначено на 10 серпня. Гарантійний внесок для участі в торгах становить 11 млн грн.

Згідно з фінансовими результатами “Інвестагро”, у 2022 році компанія отримала 3,7 млн грн чистого прибутку, в першому півріччі 2023 року – 7 млн грн збитку. Компанія має поточну кредиторську заборгованість розміром 17,2 млн грн. У її власності значаться 25 об’єктів нерухомості та 12 транспортних засобів.

“Інвестагро” орендує 204 земельні ділянки загальною площею близько 1326 га.

Згідно з повідомленням, вилучені за рішенням суду активи Шелкова було передано в управління ФДМ 24 лютого 2023 року. Серед них, зокрема, 100% ТОВ “ВСМПО ТИТАН Україна”, 100% ТОВ “Демурінський гірничо-збагачувальний комбінат”, 100% ТОВ “Тай-Мінералс” та інші.

Як повідомлялося, 23 січня і 3 лютого Вищий антикорупційний суд (ВАКС) і його апеляційна палата відповідно ухвалили рішення про конфіскацію українських активів основного бенефіціара і члена ради директорів російської ПАТ “Корпорації ВСМПО-Авісма”, найбільшого у світі виробника титану, Михайла Шелкова. Ця корпорація постачала титанову продукцію підприємствам військово-оборонної промисловості РФ, зокрема в рамках контрактів на виконання державного оборонного замовлення.

Джерело: https://www.spfu.gov.ua/ua/news/9834.html