Федрезерв може ще один раз підвищити ставку в поточному році – голова ФРБ Клівленда

Клівленд. 3 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Федеральній резервній системі (ФРС) може знадобитися підвищити ключову процентну ставку ще один раз до кінця поточного року і потім утримувати її на високому рівні протягом тривалого часу для зниження інфляції до цільового рівня у 2%, заявила президент Федерального резервного банку (ФРБ) Клівленда Лоретта Местер.

“Підозрюю, що нам цілком може знадобитися ще раз підняти ставку за федеральними кредитними коштами цього року й утримувати її певний час, доки ми збираємо інформацію про стан економіки й оцінюємо вплив жорсткості грошово-кредитної політики на фінансові умови”, – сказала вона на заході в Клівленді.

Местер зазначила, що інфляція в Штатах залишається занадто високою, і підвищувальні ризики для інфляції превалюють над знижувальними.

Член ради керівників Федрезерву Мішель Боуман також сказала в понеділок, що, незважаючи на нещодавні ознаки уповільнення інфляції, для її повернення до цільового рівня може знадобитися ще кілька підйомів ставки.

У вересні американський ЦБ очікувано зберіг розмір ставки на рівні 5,25-5,5% річних. Судячи з котирувань ф’ючерсів на рівень ставки, трейдери убачають невелику ймовірність підвищення ставки в листопаді.

Местер не має права голосу у Федеральному комітеті з операцій на відкритому ринку (FOMC) у 2023 році, але отримає його у 2024 році.