Фінансову стелю Європейського фонду миру збільшено на 3,5 млрд євро, вона перевищила 12 млрд євро

Брюссель. 26 червня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Рада ЄС оголосила в понеділок про рішення збільшити загальну фінансову стелю Європейського фонду миру (EPF) на 3,5 млрд євро.

“Сьогоднішнє рішення знову забезпечить нам фінансування для продовження надання конкретної військової підтримки збройним силам наших партнерів. Це вже друге збільшення фінансування Європейського фонду миру з моменту його створення 2021 року”, – заявив глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель.

За його твердженням, “менш ніж за два роки фонд довів свою ефективність”. “Це повністю змінило те, як ми підтримуємо наших партнерів в обороні. Це робить ЄС і його партнерів сильнішими”, – вважає високий представник ЄС із закордонних справ.

Тепер загальна фінансова стеля становить понад 12 млрд євро (у поточних цінах), повідомляють у Євросоюзі.

Як наголошується в комюніке Ради ЄС, ухвалене рішення “покликане забезпечити фінансову стійкість і передбачуваність EPF у довгостроковій перспективі, а також зберегти його глобальне географічне охоплення і здатність ЄС запобігати кризам і конфліктам і швидко реагувати на них”.

У документі йдеться про те, що “це рішення посилає чіткий політичний сигнал про незмінну прихильність ЄС військовій підтримці як України, так і інших партнерів”.

Європейський фонд миру було створено в березні 2021 року для фінансування діяльності ЄС у сфері спільної зовнішньої та безпекової політики “для запобігання конфліктам, збереження миру та зміцнення міжнародної безпеки і стабільності”.

Фонд дає змогу ЄС фінансувати дії, спрямовані на зміцнення потенціалу країн, що не входять до Євросоюзу, а також регіональних і міжнародних організацій у тому, що стосується військових і оборонних питань. EPF є позабюджетним інструментом. Він розпочався із загальної фінансової стелі в 5,5 млрд євро (у поточних цінах) на період 2021-2027 років, яку було збільшено до майже 8 млрд євро (у поточних цінах) 13 березня 2023 року.