Фінкомітет ВР ще трохи пом'якшив законопроєкт №8401 про повернення документальних перевірок

Київ. 30 червня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики повторно схвалив до другого читання законопроєкт №8401 із програми з МВФ про скасування 2% єдиного податку (ЄП), вирішивши обмежити відновлення документальних планових перевірок сферою виробництва та реалізації підакцизної продукції, гральним бізнесом і наданням фінансових/платіжних послуг.

Як повідомив перший заступник голови комітету Ярослав Железняк (фракція “Голос”), фінкомітет також рекомендував звільнити від відповідальності за порушення вимог у сфері РРО, вчинені в період з 1 січня 2022 року до 1 жовтня 2023 року.

“Але, скажу чесно, я не впевнений, що ця редакція буде прийнятна для МВФ, так як ми по факту порушуємо одразу три пункти: строк впровадження скасування 2% 1 серпня (а не 1 липня), залишаємо для більшості суб’єктів мораторій на перевірки, за фактом впровадження РРО переносимо на 1 жовтня (а не на 1 липня)”, – написав він у телеграм-каналі.

Як повідомлялося, ВР прийняла законопроєкт №8401 у першому читанні напередодні завершення роботи місії МВФ щодо першого перегляду програми EFF – 29 травня. Тоді його підтримала мінімально необхідна кількість депутатів – 226. У рамках програми розширеного фінансування EFF із МВФ передбачалося, що він набуде чинності з 1 липня, але з огляду на затягування розгляду фінкомітет ВР запропонував перенести набуття ним чинності на 1 серпня.

Після опрацювання майже 2 тис. правок тижнем раніше фінкомітет рекомендував народним депутатам підтримати законопроєкт у цілому, уперше пом’якшивши критерії відбору компаній для документальних перевірок.

Представники МВФ 29 червня після виділення Україні другого траншу $890 млн заявили, що фонд погодився відкласти виконання цього структурного маяка на місяць, проте він залишається одним із ключових у програмі.

Джерело: https://t.me/yzheleznyak/4448