Газ у Європі стійкий у районі $450/тис. куб. м, заявка "Газпрому" по Україні – 42,4 млн куб. м

Київ. 22 серпня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Спотові котирування газу в Європі стабільно тримаються в районі $450 за тисячу кубометрів.

Хоча рівень запасів газу в ПСГ регіону досяг нормативних значень, ціну пального починають визначати котирування осінніх ф’ючерсних контрактів.

УКРАЇНСЬКИЙ ТРАНЗИТ

“Оператор ГТС України” (ОГТСУ) повідомив, що прийняв від “Газпрому” заявку на транспортування на вівторок обсягом 42,4 млн куб. м. У понеділок показник був 41,6 млн куб. м. Потужності заявлено лише за однією із двох точок входу до ГТС країни – газовимірювальною станцією “Суджа”. Коридором через ГВС “Сохранівка” заявку не прийнято.

ЄВРОПЕЙСЬКИЙ РИНОК

Спотова ціна газу в Європі в понеділок зросла на 17% після традиційного просідання у вихідні. Контракт із постачанням “на день наперед” на хабі TTF у Нідерландах закрився на рівні $446 за тисячу кубометрів.

Помітний стабільний розрив цін на СПГ в Азії порівняно з Європою. Жовтневий ф’ючерс на індекс JKM Platts (Japan Korea Marker, відображає спотову ринкову вартість вантажів, які поставляють до Японії, Південної Кореї, Китаю і Тайваню) торгується на рівні $511; ф’ючерс на СПГ, який постачають до Північно-Західної Європи (LNG North West Europe Marker), – $482.

Вітрогенерація в Європі перебуває в діапазоні звичних значень, характерних для цього періоду часу. Вітряки 21 серпня забезпечили 9% потреб регіону в електроенергії, повідомляє асоціація WindEurope. У серпні 2022 року їх внесок був 10%, у липні 2023-го – 14%.

ЗАПАСИ В ЄВРОПІ

Європа продовжує закачування газу до сховищ. Поточний рівень запасів сягнув 91,34% – це на 13 процентних пунктів вище середнього показника на ті самі дати за останні п’ять років, повідомляє Gas Infrastructure Europe.

За газову добу 20 серпня (вихідний день) резерви вдалося збільшити на 0,29 процентного пункту. Темпи закачування помітно поступаються звичайним рівням за останні п’ять років. Проте цільового рівня в 90% наповненості сховищ уже досягнуто.

Європейські термінали з приймання СПГ у липні працювали із середньою продуктивністю 56%, із початку серпня завантаження становить лише 48%. У перерахунку на добу серпневий імпорт СПГ може бути мінімальним із 2021 року.

ЗАПАСИ В США

Стан запасів в американських ПСГ набуває дедалі більшого значення, оскільки країна активно нарощує експорт.

США продовжують сезон закачування. За черговий звітний тиждень резерви газу зросли на 1 млрд куб. м – це в півтора раза менше, ніж стандартний обсяг для цієї пори року.

Поточний рівень запасів у країні – 64%, що на 11 процентних пунктів перевищує середній за останні п’ять років, повідомляє Управління енергетичної інформації (EIA) Міненерго.