Глава Мінфіну заявляє про ризики фінансування в січні-лютому та активізацію внутрішніх ресурсів

(додано текст двох останніх абзаців)

Київ. 21 грудня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Міністр фінансів України Сергій Марченко заявляє про ризики фінансування державного бюджету в січні-лютому-2024 року, для покриття бюджетних витрат міністерство планує активізацію внутрішніх ресурсів.

“Ризики у нас є в січні-лютому. На жаль, у січні-лютому рішень, які прийняті партнерами, недостатньо (для фінансування потреб бюджету на цей період – ІФ-У), щоб ми самостійно могли впоратися. Тому в нас зараз працює механізм плану “Б”, – сказав Марченко в четвер, виступаючи під час представлення огляду макроекономічних прогнозів на 2024 рік від Центру економічних стратегій.

“Ми максимально наближатимемо ті ресурси, які ми можемо наблизити, на січень-лютий”, – додав він.

Серед таких заходів міністр фінансів назвав авансову сплату дивідендів держкомпаній, а також збільшення обсягу запозичень на внутрішньому ринку.

“Ситуація не критична, але є розуміння того, що в цей період нам потрібно максимально покладатися на внутрішній ресурс”, – зазначив глава Мінфіну.

При цьому він додав, що міністерство працює в кооперації з Національним банком.

Марченко також вказав на те, що потенційним ризиком на наступний рік є ризик збільшувати видатки держбюджету на 2025 рік. За його словами, Україна передбачила в законі про держбюджет на наступний рік максимум, який могла виділити на сектор оборони і безпеки.

“Якщо не буде особливостей, то ситуація під контролем і ми можемо все профінансувати. Але найбільшу невизначеність нам формує сектор безпеки та оборони. Ми не можемо знати наперед у який момент там чогось не вистачить. Занадто багато запитань щодо ефективності використання коштів саме за цим напрямом”, – пояснив Сергій Марченко.

Міністр фінансів зауважив, що впевнений у надходженні міжнародної фінансової допомоги у 2024 році в запланованому обсязі, однак під питанням залишається ритмічність надходження коштів.

“Потреби фінансування на наступний рік будуть закриті в тому обсязі, який ми передбачаємо. І в нас немає в цьому сумнівів. Єдине, що нас наразі турбує, це ритмічність надходження цих коштів і своєчасність”, – підкреслив він.