Нове дослідження, опубліковане в журналі Astronomy & Astrophysicals, наводить на побоювання: глобальне потепління може перетворити Землю на планету, непридатну для життя, подібну до Венери.
Вчені використали комп’ютерне моделювання, щоб визначити, як сильний парниковий ефект може вплинути на нашу планету. Результати моделювання показали, що при збільшенні глобальної температури всього на кілька десятків градусів, атмосфера та хмарний покрив значно змінюються, зробивши Землю непридатною для життя.
Сильний парниковий ефект може призвести до того, що наша планета перетвориться на гарячий світ з температурою поверхні до 1000 °C, що майже вдвічі перевищує температуру на поверхні Венери. Парникові гази, такі як водяний пар, вуглекислий газ і метан, зберігають тепло на Землі, не дозволяючи йому виходити назад у космос. Проте, занадто сильний парниковий ефект може призвести до випаровування океанів і подальшого погіршення ситуації.
Вчені попереджають, що навіть випаровування невеликої частини океанів може призвести до підвищення атмосферного тиску і стрімкого збільшення температури. Якщо не будуть вжиті невідкладні заходи для зменшення викидів парникових газів, це може мати катастрофічні наслідки для клімату та життя на Землі.
Автор: Марічка Хижа