Харків допомагає тримати міцним увесь наш схід – Зеленський

(розширена, додано інформацію після 6-го абзацу)

Київ. 3 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Президент України Володимир Зеленський у межах робочої поїздки до бригад ЗСУ на лимансько-куп’янському напрямку відвідав Харків.

Як повідомив глава держави у своєму телеграмі, він провів нараду з харківським керівництвом, на якій також були присутні й міністр енергетики, голови “Укренерго” та “Нафтогазу”.

“Обговорили з відповідними посадовцями захист від російських обстрілів, енергозабезпечення міст і сіл Харківщини, захист енергооб’єктів, відновлення будинків, соціальної сфери, гуманітарне розмінування”, – сказав він.

За його словами, на нараді були доручення щодо підготовки до опалювального сезону, відновлення, фізичного захисту енергооб’єктів від російських ударів. “Усе треба виконати, по деяких речах – значно прискоритися”, – зазначив президент.

Зеленський також особливо наголосив, що “дуже важливо, що Харків попри все не просто тримається, а допомагає тримати міцним увесь наш Схід”.

“Горде і світле місто, яке завжди буде містом сили для України і для всієї Європи”, – заявив президент.

Як повідомляє пресслужба глави української держави, в координаційній нараді з питань підготовки Харківської області до опалювального сезону також узяли участь очільник ОДА Олег Синєгубов, міністр енергетики України Герман Галущенко, голова ПрАТ “НЕК “Укренерго” Володимир Кудрицький, голова Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України Мустафа-Масі Найєм, голова правління НАК “Нафтогаз України” Олексій Чернишов.

Зазначається, що станом на сьогодні енергопостачанням забезпечені майже 90% жителів області, вживаються заходи з відновлення електрики ще у близько 70 населених пунктах.

Загалом за літній період цього року фахівці повернули світло в майже 6 тис. домівок у регіоні.

Також було відновлено газопостачання для понад 3,2 тис. жителів. Тривають ремонтні роботи у 155 деокупованих населених пунктах області.

“Рівень підготовки житлово-комунального господарства та об’єктів соціальної сфери до зими загалом становить 99,4%”, – наголошується в повідомленні.

Джерела: t.me/V_Zelenskiy_official/8074

https://president.gov.ua/news/glava-derzhavi-proviv-koordinacijnu-naradu-shodo-pidgotovki-86073