IFC, ЄБРР і DFC надають "МХП" $480 млн на рефінансування боргу та підтримку поточної діяльності

Київ. 23 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Міжнародна фінансова корпорація (IFC) з групи Світового банку, Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) і Корпорація міжнародного фінансування США (DFC) надають українському агрохолдингу “МХП” – найбільшому виробнику курятини в Україні – $480 млн на рефінансування боргу і підтримання поточної діяльності в рамках зміцнення продовольчої безпеки в умовах розпочатої РФ війни.

“Надані кошти допоможуть компанії підтримувати поточні обсяги діяльності та збільшити потужність генерації сталої електроенергії, водночас зменшуючи викиди парникових газів”, – ідеться, зокрема, в повідомленні IFC у понеділок.

Згідно з ним, до фінансування IFC входить кредит на суму $30 млн, які будуть спрямовані на модернізацію та розвиток комплексу з переробки органічних відходів в електроенергію. Це суттєво збільшить потужності компанії з виробництва “зеленої” електроенергії та, за очікуваннями, зменшить викиди парникових газів, пояснили в корпорації.

Крім того, IFC надає “МХП” кредит на $100 млн для підвищення фінансової стабільності та рефінансування єврооблігацій, термін погашення яких настає у травні 2024 року.

Уточнюється, що фінансування IFC надається під гарантії відшкодування першого збитку, надані Великою Британією, Фондом IFC-Канада зі стійких харчових систем, та іншими джерелами змішаного пільгового фінансування.

Згідно з релізом IFC, кредит ЄБРР розміром $100 млн також надається для забезпечення фінансової стійкості “МХП”. Завдяки цьому кредиту компанія зможе рефінансувати свої євроєврооблігації в період обмеженого доступу до ринків капіталу, наголосили в IFC.

Кредит забезпечено гарантією Іспанії, а також кредитною підтримкою Спеціального антикризового фонду ЄБРР (Франція, Канада, Італія, Японія, Норвегія, Швейцарія, Велика Британія, Німеччина, Нідерланди, Данія та США) відповідно до “пакета стійкості” ЄБРР, запровадженого у відповідь на вторгнення РФ в Україну. Юридична експертиза проєкту виконується за фінансової підтримки Японії.

Зазначається, що за умовами співпраці з ЄБРР “МХП” зобов’язався посилити своє кліматичне корпоративне управління за допомогою технічної допомоги, що фінансується Фондом чистих технологій у рамках Програми високого впливу.

DFC, у свою чергу, надасть “МХП” $250 млн кредиту для підтримки роботи українського виробника курятини та зерна й пом’якшення наслідків повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Ці кошти будуть використані і для рефінансування боргу, термін погашення якого наближається, і на підтримку виробництва м’яса і зерна. Згідно з повідомленням, цей кредит допоможе агрохолдингу збільшити виробництво та зберігання харчової продукції, зміцнить її експортні потужності.

За даними IFC, “МХП” забезпечує роботою понад 28 тис. співробітників і, незважаючи на перебої у 2022 році, успішно відновив шляхи постачання та експорту своєї продукції в більше ніж 70 країн. Крім того, агрохолдинг підтримує тисячі малих підприємств, зокрема понад 2000 малих роздрібних магазинів і 2500 місцевих фермерів в Україні.

“Ця інвестиція підкреслює наше довгострокове партнерство з “МХП” і нашу рішучість допомагати країні відбудовуватися і ставати “зеленішою” та кращою”, – наводяться в релізі слова регіонального директора IFC в Європі Рани Кардшех.

Фінансування IFC надається в рамках Програми заходів з підвищення економічної стійкості розміром $2 млрд, розпочатої минулого року для збереження економічної діяльності та створення нових робочих місць на тлі російського вторгнення в Україну.

Виручка “МХП” у першому кварталі 2023 року збільшилася на 34,7% до першого кварталу 2022 року – до $745,60 млн, а чистий прибуток становив $49,07 млн проти $108,25 млн чистого збитку (водночас курсовий прибуток становить $4,18 млн проти курсових збитків $95,32 млн).