ІМК завершив посів озимої пшениці під урожай-2024 на 20,3 тис. га

Київ. 23 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Агрохолдинг “ІМК” на початку жовтня завершив посів озимої пшениці під урожай-2024, під яку відвів 20,3 тис. га, повідомила пресслужба агрохолдингу у фейсбуці.

Згідно з повідомленням, тепла і суха погода вересня дала змогу ІМК засіяти всі заплановані площі озимою пшеницею, а опади другої декади жовтня допомогли отримати дружні озимі сходи.

Крім того, агрохолдинг наприкінці другої декади жовтня завершив обмолот соняшнику на площі 32,1 тис. га, з якої було зібрано 92,7 тис. тонн із середньою врожайністю 2,9 тонни/га.

При цьому врожайність на землях півночі Чернігівської області, які торік не обробляли через окупацію та подальшу необхідність обстеження на наявність вибухонебезпечних предметів, становила 2,2 тонни/га. На решті площ ІМК у Чернігівській, Сумській та Полтавській областях урожайність соняшнику становила 3,3 тонни/га.

“Що стосується цьогорічного врожаю соняшнику, то його середня врожайність не є рекордною для ІМК, з огляду на зазначені об’єктивні причини, але тим не менш, загальний вал та якісні показники соняшнику дають сподівання на його успішну реалізацію на переробку”, – наголосив операційний директор ІМК Олександр Вержиховський.

Як повідомлялося, ІМК у сезоні-2023 отримав рекордну середню врожайність озимої пшениці – 7,1 тонни/га, що стало найвищим результатом за 25 років діяльності агрохолдингу. Під культуру було відведено 33,3 тис. га, з яких намолотили 236 тис. тонн зерна.

ІМК спеціалізується на вирощуванні зернових, олійних культур і виробництві молока в Україні. Обробляє близько 123,3 тис. га землі в Полтавській, Чернігівській і Сумській областях. Володіє потужностями зі зберігання 554 тис. тонн зернових і олійних культур.

Агрохолдинг “ІМК” у січні-березні 2023 року одержав $4,10 млн чистого збитку, що у 2,6 раза менше, ніж за аналогічний період минулого року, і великою мірою зумовлене зростанням витрат на логістику та дистрибуцію. Виручка холдингу збільшилася на 11% – до $41,96 млн, з якого $35,03 млн становив експорт, а валовий прибуток завдяки зниженню собівартості зріс у 3,9 раза – до $8,60 млн. Через зростання витрат на логістику та дистрибуцію удвічі (до $9,40 млн) зафіксовано операційний збиток у $2,85 млн, що удвічі краще за показник першого кварталу 2022 року.

Джерело: https://www.facebook.com/imcagro.com.ua