Індія в п'ятницю зробить спробу відправити міжпланетну станцію до Місяця

Київ. 14 липня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Індійська організація космічних досліджень (ISRO) планує відправити свою автоматичну міжпланетну станцію Chandrayaan-3 (Чандраян-3) до Місяця в п’ятницю.

Запуск місії Chandrayaan-3 планується здійснити 14 липня 2023 року о 14:35 за Індійським часом (о 12:05 кч) зі стартового майданчика Космічного центру імені Сатіша Дхавана, розташованого на острові Шрихарикота.

За планом організації, космічний апарат буде виведено на орбіту за допомогою ракети-носія LVM-3, після чого зонд розпочне свій автономний політ до навколомісячної орбіти.

Станція Chandrayaan-3 складається з трьох компонентів – посадкового модуля, модуля з рушійною установкою і місяцеходу, основне завдання яких – демонстрація і випробування технологій, необхідних для проведення міжпланетних місій.

Після виходу апарату на навколомісячну орбіту, його посадковий модуль матиме здійснити м’яку посадку на поверхню Місяця, потім ровер, оснащений різним дослідним обладнанням, з’їде з платформи і розпочне проведення хімічного аналізу поверхні природного супутника Землі. Місія місяцеходу розрахована на 14 земних діб.

Попередню спробу відправити на Місяць посадковий модуль і місяцехід було зроблено у 2019 році в межах місії Chandrayaan-2. Тоді орбітальний апарат зумів вийти на навколомісячну орбіту, проте через проблеми зі зв’язком фахівці не змогли скорегувати примісячення посадкового модуля, що відокремився від міжпланетної станції, унаслідок чого він розбився під час зіткнення з місячною поверхнею.

Орбітальний апарат місії Chandrayaan-2 залишився працювати на орбіті й продовжує збирати наукові дані про природний супутник Землі. У межах Chandrayaan-3 така місія орбітального апарату не передбачена.