Індія запустила РН із місячною станцією Chandrayaan-3

Делі. 14 липня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Індійська ракета-носій LVM3 у п’ятницю стартувала на орбіту з місячною станцією Chandrayaan-3 (Чандраян-3), трансляцію запуску здійснює Індійська організація космічних досліджень (ISRO).

Запуск місії автоматичної міжпланетної станції Chandrayaan-3 було здійснено о 14:35 за індійським часом (о 12:05 за кв. м.) зі стартового майданчика Космічного центру імені Сатіша Дхавана, розташованого на острові Шріхарікота.

За планом, після виходу на орбіту апарат почне автономний політ до навколомісячної орбіти.

Станція Chandrayaan-3 складається з трьох компонентів: посадкового модуля, модуля з рушійною установкою і місяцеходу, основне завдання яких – демонстрація і випробування технологій, необхідних для проведення міжпланетних місій.

Після виходу апарату на навколомісячну орбіту його посадковий модуль має здійснити м’яку посадку на поверхню Місяця, потім ровер, оснащений різним дослідницьким обладнанням, з’їде з платформи і почне проведення хімічного аналізу поверхні природного супутника Землі. Місія місяцеходу масою 20 кг розрахована на 14 земних діб.

Попередню спробу відправити на Місяць посадковий модуль і місяцехід було зроблено 2019 року в рамках місії Chandrayaan-2. Тоді орбітальний апарат зумів вийти на навколомісячну орбіту, проте через проблеми зі зв’язком фахівці не змогли скорегувати примісячення посадкового модуля, що відокремився від міжпланетної станції, унаслідок чого він розбився під час зіткнення з місячною поверхнею.

Орбітальний апарат місії Chandrayaan-2 залишився працювати на орбіті і продовжує збирати наукові дані про природний супутник Землі. У рамках Chandrayaan-3 така місія орбітального апарату не передбачена.