Київ. 26 вересня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Українська промислова компанія “Інтерпайп” у квітні-червні поточного року наростила EBITDA на 24% порівняно з аналогічним періодом минулого року – до $98 млн, виторг від реалізації продукції на 26% – до $289 млн.
Згідно з пресрелізом компанії за підсумками другого кварталу поточного року, виробництво сталі знизилося на 13% порівняно з аналогічним періодом минулого року, до 160 тис. тонн, виробництво труб збереглося на рівні 105 тис. тонн, тоді як залізнична продукція збільшилася на 35%, до 27 тис. тонн.
Продаж зріс на 35%, до 146 тис. тонн, зокрема труб – на 37%, до 112 тис. тонн, залізничної продукції – на 37%, до 26 тис. тонн, сталевої заготовки – на 17%, до 7 тис. тонн.
Показник чистого левереджа залишився на рівні 0.7х.
При цьому уточнюється, що у квітні-червні 2023 року всі підприємства “Інтерпайпу” продовжували працювати в складних, військових умовах. Новим випробуванням став підрив гребеня дамби Каховської ГЕС, що ускладнило постачання водою виробництво заводу “Інтерпайп Ніко Тьюб” у Нікополі. Наразі завантаження потужностей компанії зберігається в середньому на 60-70% порівняно з довоєнним періодом.
Зазначається також, що продовжує погіршуватися кон’юнктура трубного ринку США, де попит і ціни і далі знижуються, що негативно позначилося на продажах “Інтерпайпу”. Тому в другому кварталі компанія переспрямувала продаж на інші ринки, зокрема ЄС, Близького Сходу та України, що дало змогу компенсувати цей негативний ефект. Тим часом триває збільшення продажу в залізничному дивізіоні, головним чином за рахунок можливості вести виробництво в умовах сталого забезпечення електроенергією порівняно з четвертим кварталом 2022 року та першим кварталом цього року.
Саме цей ефект вплинув на фінансові результати, зокрема на доходи від реалізації продукції (+26% кв/кв) та EBITDA (+24% кв/кв). При цьому показник чистого левереджа залишився стабільним на рівні 0.7х.
Генеральний директор “Інтерпайпу” Андрій Коротков констатував, що наразі компанія перебуває в стабільній фінансовій ситуації, виконує всі зобов’язання перед кредиторами та інвесторами. Окрім того, виконуються всі замовлення наших внутрішніх і зовнішніх клієнтів.
“Поточні об’єктивні реалії в Україні дають змогу прогнозувати, що завантаження потужностей наших підприємств до кінця цього року залишиться на рівні 60-70%. Однак цей показник може змінитися у разі відновлення обстрілів критичної енергетичної інфраструктури під час осінньо-зимового опалювального сезону (ОЗП)”, – зазначив топменеджер, додавши, що “Інтерпайп” вживає необхідних заходів для мінімізації ризиків перебоїв з енергопостачання під час ОЗП.
Коротков також повідомив, що в серпні поточного року рада директорів “Інтерпайпу” ухвалила рішення про відновлення важливих інвестиційних проєктів. Йдеться про будівництво нового термовідділу і гідравлічного преса на “Інтерпайп Ніко Тьюб”, а також низки інших проєктів у залізничному і сталеплавильному дивізіонах.
“Інтерпайп” – українська промислова компанія, виробник безшовних труб і залізничних коліс. Продукцію компанії постачають до понад 80 країн світу через мережу торговельних офісів, розміщених на ключових ринках Близького Сходу, Північної Америки та Європи. У 2022 році “Інтерпайп” реалізував 384 тис. тонн трубної продукції та 87 тис. тонн залізничної продукції. Продаж залізничних продуктів здійснюється під брендом KLW.
В “Інтерпайпі” працюють 10 тис. співробітників. У 2022 році компанія перерахувала до бюджетів усіх рівнів 2,8 млрд грн.
У структурі компанії п’ять промислових активів: “Інтерпайп Нижньодніпровський трубопрокатний завод (НТЗ)”, “Інтерпайп Новомосковський трубний завод (НМТЗ)”, “Інтерпайп Ніко-Тьюб”, “Дніпропетровський Втормет” і електросталеплавильний комплекс “Дніпросталь” під брендом “Інтерпайп Сталь”.
Кінцевим власником Interpipe Limited є український бізнесмен Віктор Пінчук та члени його сім’ї.