Іспанію накрила нова хвиля аномальної спеки

Мадрид. 21 серпня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – В Іспанію вчетверте за літо прийшла аномальна спека, і її пік очікується найближчими днями, повідомляє в понеділок агентство ЕФЕ.

Згідно з прогнозами, у понеділок і у вівторок температура сягатиме від 39 до 43 градусів за Цельсієм у різних частинах країни. Так, у районі Балеарських островів, а також на південному заході та північному сході Іспанії очікується близько 40 градусів. На південному заході Андалусії стовпчики термометрів піднімуться до 43 градусів. У центральній частині країни, а також у південній частині Галісії і на Майорці – близько 39 градусів за Цельсієм. У каталонських Лериді та Жироні, а також у Барселоні жителів закликали готуватися не тільки до температури 40 градусів, а й до шторму і злив.

У більшій частині країни ризик виникнення лісових пожеж через аномально високі температури оцінюється як високий.

Ця хвиля спеки триватиме, як очікується, до 24 серпня, а потім піде на спад. Похолодання спочатку прийде в західну частину країни, а ближче до вихідних пошириться і в інших частинах Іспанії.

Через спекотну погоду в країні вирують лісові пожежі. Цього року природні пожежі в Іспанії вже знищили майже 64 тис. га.