JPMorgan: Рецесія в економіці США може розпочатися в IV кв. 2023 р. – I кв. 2024 р.

Київ. 23 червня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Американська економіка може впасти в рецесію в четвертому кварталі 2023 року або першому кварталі 2024 року, припускають аналітики JPMorgan Chase.

“За відсутності превентивного пом’якшення [грошово-кредитної політики] від ФРС (тоді як її очікування передбачають ще два підвищення [відсоткових ставок] до кінця року) ми прогнозуємо складнішу макроекономічну кон’юнктуру для ринку акцій у другому півріччі на тлі ослаблення споживчих трендів, а котирування на той час різко зміняться”, – наводить MarketWatch повідомлення аналітиків клієнтам.

Коли економічне зростання почне уповільнюватися, інвестори можуть усвідомити, що котирування сильно завищені, пояснює мережеве видання.

“Дехто вважає, що наступним джерелом підтримки для ринку в другому півріччі 2023 року частково стане випереджальна динаміка тих, хто зараз відстає. Однак нам це видається складним завданням з огляду на те, що емітенти, які відстають, як правило, більше прив’язані до циклів, мають менше можливостей підвищувати ціни та більш чутливі до зміни процентних ставок”, – пишуть аналітики банку.

Наразі папери технологічних гігантів, таких як Nvidia Corp. і Microsoft Corp., випереджають за дохідністю так звані вартісні (недооцінені) акції більш ніж на 6%, зазначає JPMorgan.