Кабмін спростив процедуру розміщення когенераційних газопоршневих установок для безперебійного електроживлення об'єктів критичної інфраструктури

(додано текст останнього абзацу)

Київ. 7 грудня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Кабінет Міністрів спростив процедуру розміщення когенераційних газопоршневих установок, необхідних для забезпечення безперебійного електроживлення шкіл, лікарень та об’єктів критичної інфраструктури, повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

“Зміцнюємо українську енергетику. Сьогодні уряд спростив процедуру розміщення когенераційних газопоршневих установок, необхідних для забезпечення безперебійного електроживлення шкіл, лікарень та об’єктів критичної інфраструктури. Тепер їх можна буде встановити без проходження низки дозвільних процедур”, – написав Шмигаль у телеграм-каналі.

За його словами, такі установки створять резерв потужності на випадки екстреного вимкнення електропостачання й водночас децентралізують генерацію.

“Завдяки співпраці з USAID до кінця 2023 року Україна має отримати 69 установок малої та середньої потужності. Уже цієї зими будемо мати позитивний результат від їх експлуатації”, – наголосив прем’єр.

Як повідомив представник Кабміну у Верховній Раді Тарас Мельничук у телеграм-каналі, встановлено, що на період воєнного стану розміщення газопоршневих когенераційних установок на діючих об’єктах систем теплопостачання в межах земельних ділянок, на яких розташовані такі об’єкти, необхідних для електроживлення об’єктів критичної інфраструктури (теплопостачання, водопостачання, водовідведення), закладів соціальної сфери (закладів освіти, охорони здоров’я), зокрема під час екстреного відключення електропостачання, здійснюється без: відповідної містобудівної документації; отримання містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки; отримання звіту про результати проведення експертизи проєктної документації на будівництво об’єктів; отримання права на виконання будівельних робіт; використання Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва; схем теплопостачання населених пунктів.

Також встановлено, що початок експлуатації газопоршневих когенераційних установок після їх розміщення здійснюється без сертифіката прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкта.

Як наголосив Мельничук, зазначені зміни покликані прискорити розміщення газопоршневих когенераційних установок, що необхідні для забезпечення електроживлення об’єктів критичної інфраструктури, закладів соціальної сфери та виробництва теплової енергії для споживачів під час екстрених відключень електропостачання, пов’язаних із військовою агресією РФ.

Джерела: t.me/Denys_Smyhal/6628

t.me/tmelnychuk