Кабмін створив міжвідомчу робочу групу для розроблення національного енергетичного та кліматичного плану

Київ. 21 серпня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Кабінет Міністрів України створив Міжвідомчу робочу групу (МРГ) з підготовки пропозицій та рекомендацій щодо розроблення Національного енергетичного та кліматичного плану для забезпечення координації дій органів виконавчої влади з розроблення пропозицій та заходів до нього, повідомляється на сайті Міністерства економіки.

Згідно з релізом, проєкт такого плану до 2030 року вже підготувало Міністерство енергетики із залученням міжнародних експертів, а МРГ очолить перший віцепрем’єр – міністр економіки Юлія Свириденко.

До складу групи також увійдуть представники Офісу президента, Мінприроди, Мінагрополітики та Мінінфраструктури.

“Кліматична нейтральність і зелений перехід є основними принципами відновлення України. Найближчими роками розвиток енергетики, зокрема, виробництво “зеленої” енергії для внутрішніх потреб та експорту до ЄС буде одним із пріоритетних напрямів розвитку української економіки”, – наводяться в повідомленні слова Свириденко.

За її словами, окрім електроенергії Україна вироблятиме “зелений” водень, а відходи агропромисловості використовуватимуться для виробництва біометану.

Перша віцепрем’єрка зазначила, що зростання галузі також стимулюватиме виробництво необхідного обладнання та забезпечить зелений індустріальний перехід, тож Національний енергетичний та кліматичний план України має стати частиною повоєнного оновлення країни.

За словами Свириденко, Кабмін нещодавно ухвалив нову Енергетичну стратегію України до 2050 року, що враховує наявні найкращі практики. Наразі доопрацьовується план дій повоєнного відновлення і розвитку України з виконання Енергетичної стратегії до 2050 року, з яким має узгоджуватися Національний енергетичний і кліматичний план.