Кабмін затвердив план корпоратизації "Енергоатому"

(додано текст 3-5-го абз.)

Київ. 28 червня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Кабінет Міністрів на засіданні 27 червня 2023 року затвердив план перетворення держпідприємства “НАЕК “Енергоатом” на акціонерне товариство, 100% акцій якого належать державі, повідомила компанія в телеграм-каналі.

“Це черговий крок виконання міжнародних зобов’язань України щодо приведення керування державними підприємствами у відповідність до найкращих світових стандартів корпоративного управління”, – прокоментували в НАЕК.

Згідно з повідомленням Міністерства економіки України, протягом червня-липня 2023 року має бути проведено повну інвентаризацію майна підприємства та відібрано компанію для незалежної оцінки майна.

У листопаді має бути затверджено акт оцінки майна, підготовлено проєкти урядових рішень про затвердження передавального акта майна до статутного капіталу АТ;

Випуск акцій “Енергоатому” заплановано на грудень, а завершення процесу перетворення держпідприємства на АТ очікується до березня 2024 року.

Як повідомлялося з посиланням на президента “Енергоатом” Петра Котіна, НАЕК розраховує завершити корпоратизацію підприємства, за оптимістичними оцінками, за пів року, за песимістичними – за рік.

“Йде дуже багато процесів зараз, і, зокрема, основне – це проведення інвентаризації всіх активів, а також збір звернень кредиторів. Це така непроста процедура”, – сказав він під час відвідування однієї з АЕС у середині червня.

Водночас він уточнив, що стосовно окупованої російськими загарбниками Запорізької АЕС “буде поки що використано попередні, довоєнні дані інвентаризації, а потім (після повернення станції під контроль України – ІФ-У) будемо коригувати”.

На початку травня Кабінет Міністрів розпочав процедуру реорганізації держпідприємства шляхом його перетворення на АТ “Національна атомна енергогенеруюча компанія “Енергоатом”, 100% акцій у статутному капіталі якого належать державі та не підлягають приватизації або відчуженню в інший спосіб.

Кабмін також створив комісію з перетворення “Енергоатому” й затвердив її склад, встановив строк заявлення кредиторами своїх вимог до підприємства – два місяці й утворив інвентаризаційну комісію.

Перед цим 17 березня 2023 року президент Володимир Зеленський підписав закон “Про особливості утворення акціонерного товариства “НАЕК “Енергоатом”.

“Енергоатом” є оператором усіх чотирьох діючих АЕС України. Експлуатує Запорізьку, Південноукраїнську, Рівненську та Хмельницьку станції з 15 енергоблоками, оснащеними водо-водяними енергетичними реакторами, загальною встановленою електричною потужністю 13,8 ГВт. ЗАЕС потужністю 6 ГВт перебуває в окупації РФ з 4 травня 2022 року.

Джерело: https://t.me/energoatom_ua/13721

https://t.me/mineconomdevUA/1456