"Кернел" повідомив про пошкодження 40% своєї портової інфраструктури в Чорноморську

Київ. 19 липня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Агрохолдинг “Кернел” повідомив про пошкодження 40% потужностей зберігання і перевалки зерна в порту “Чорноморськ” унаслідок ракетної атаки з боку Росії в ніч на 19 липня, для відновлення цих активів знадобиться щонайменше 12 місяців, повідомила його пресслужба в середу.

“Подальші атаки на порти України, підвищення ступеня небезпеки на виробничих комплексах та відсутність можливості експорту зернових морськими шляхами призведуть до зростання цін на кукурудзу та пшеницю на 30-40% в короткостроковій перспективі. Також існує ризик призупинки роботи низки українських заводів з переробки олійних культур та зменшення темпу переробки насіння соняшнику та ріпаку на понад 30%. Це суттєво вплине на світові ціни на соняшникову олію, зокрема це призведе до зростання ще на 20-25%”, – прогнозує “Кернел” розвиток ситуації в повідомленні на своєму сайті.

“Кернел” уточнив, що, окрім пошкоджень інфраструктури під час цієї атаки, під час пожежі в порту “Чорноморськ” було частково знищено та пошкоджено 60 тис. тонн зерна, підготовлених до завантаження на великотоннажне судно Alexis, що мали відправитися до Китаю. Однак судно понад 60 днів простояло в черзі “зернового коридору” і так і не зайшло на навантаження в “Чорноморськ”.

“Світ вкотре недоотримав українську агропродукцію через саботаж “зернової ініціативи” і затримки інспекцій, викликані представниками Росії”, – наголосили в “Кернелі” і додали, що наразі агрохолдинг проводить оцінку завданих збитків.

В агрохолдингу уточнили, що люди внаслідок нічного обстрілу не постраждали.

Як повідомлялося, інформація офіційних джерел про пошкодження в портах Одеси і Чорноморська призвела до обвалу курсу акцій “Кернела” на Варшавській фондовій біржі з PLN13,53 до PLN12,34 і високої волатильності: на якийсь момент їм вдалося відіграти падіння, однак на 15:00 за місцевим часом вони котирувалися за курсом близько PLN12,7-12,9, що приблизно на 5% нижче за ціну відкриття.

На початку липня CEO компанії Євген Осипов на засіданні зернового клубу Української зернової асоціації повідомив про необхідність подальшого розвитку вже збудованих на Дунаї альтернативних коридорів експорту української сільгосппродукції і запевнив, що Україна може виконувати форвардні постачання через них.

Агрохолдинг “Кернел” до війни посідав перше місце у світі за виробництвом соняшникової олії (близько 7% світового виробництва) та її експортом (близько 12%). Компанія є одним із найбільших виробників і продавців бутильованої олії в Україні. Крім того, агрохолдинг здійснює вирощування агропродукції та її реалізацію.

Найбільший співвласник “Кернела” через Namsen Ltd. – український бізнесмен Андрій Веревський із часткою 41,3%, який нещодавно запропонував делістинг компанії з Варшавської фондової біржі та викуп акцій у інших акціонерів.

Чистий прибуток “Кернела” за дев’ять місяців 2023-ФР (січень-березень 2023 року) зріс на 36% – до $437 млн при падінні виручки на 45% – до $2,715 млрд.

Джерело: https://www.kernel.ua/ua/media-center/news/?fbclid=IwAR0WNfe8W_OWwNjYFtXHesuwhO0-kQ7j1UxrO2ZXu0M8rBY65_e1QtsRU4g#portova-infrastruktura-kernel-zaznala-rosijskoyi-raketnoyi-ataki