"Кернел" відмовився від постачань до ЄС зернових залізницею, але наростив експорт олії

Київ. 22 червня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – “Кернел”, одна з найбільших агропромислових груп України, відмовилася від постачань зернових до Європейського Союзу залізницею, але довела постачання нерафінованої олії у травні 2023 року до 10 тис. тонн, підрахувала її пресслужба.

“Із травня ми вийшли на щомісячний експорт у 10 тис. тонн нерафінованої олії, що дорівнює п’яти потягам. Протягом попередніх 6 місяців наша компанія у середньому відправляла за кордон по три потяги”, – повідомляється на фейсбук-сторінці агрохолдингу в середу.

Згідно з повідомленням, олійні потоки за допомогою партнерів-перевізників зі Словаччини “Кернел” відправляє до Нідерландів. Раніше рафіновану олію перевозили наливом залізничними цистернами та відвантажували до Польщі в обсягах близько 1,5-2 тис. тонн щомісяця.

“На сьогодні компанія повністю покриває власні логістичні потреби у вагонах-зерновозах. Навіть додатково розвиваємо комерційну послугу з надання їх в оренду”, – зазначається в повідомленні.

В агрохолдингу нагадали про адміністративні обмеження щодо імпорту зернових, запроваджені в державах-сусідах України, і вказали на високу вартість такої логістики.

“Це змусило нас призупинити відвантаження зернових у європейському напрямку та шукати альтернативу залізничному транспорту, який стає економічно необґрунтованим”, – пояснює “Кернел”.

При цьому агрохолдинг заявив про свій намір експортувати зернові культури до Румунії, Литви та Німеччини.

“Кернел” подякував європейським перевізникам за співпрацю та набутий досвід, який дав йому змогу модернізувати логістичні процеси та наростити обсяги експорту за різними маршрутами.

Агрохолдинг “Кернел” до війни посідав перше місце у світі за виробництвом соняшникової олії (близько 7% світового виробництва) та її експортом (близько 12%). Компанія є одним із найбільших виробників і продавців бутильованої олії в Україні. Крім того, агрохолдинг здійснює вирощування агропродукції та її реалізацію.

Найбільший співвласник “Кернела” через Namsen Ltd. – український бізнесмен Андрій Веревський із часткою 41,3%, який нещодавно запропонував делістинг компанії з Варшавської фондової біржі та викуп акцій у інших акціонерів.

За перше півріччя 2023 ФР (липень-грудень 2022 року) “Кернел” скоротив чистий прибуток порівняно з аналогічним періодом минулого року на 12,6% – до $370,31 млн при падінні виручки на 41,3% – до $1 млрд 889,78 млн.

Джерело: https://www.facebook.com/photo/?fbid=649689957198950&set=a.293746566126626