Кількість банкрутств компаній США у 2023 р. може сягнути максимуму за 13 років – Guggenheim

Нью-Йорк. 19 вересня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Кількість корпоративних банкрутств у США цього року може сягнути максимуму за останні 13 років, оскільки підвищення відсоткових ставок Федеральною резервною системою завдає шкоди компаніям, прогнозує Guggenheim Investments.

За даними на кінець серпня, понад 450 компаній подали заяви до судів з питань банкрутства, що вище за показники за два попередні роки. Експерти зазначають, що за збереження таких темпів кількість банкрутств за підсумками усього поточного року буде найзначнішою з 2010 року, повідомляє MarketWatch.

S&P Global Market Intelligence минулого тижня повідомляло, що з початку 2023 року кількість неплатоспроможних компаній досягла 459. Минулого року в країні було зафіксовано 373 банкрутства, 2021 року – 408. Результати цього року наразі залишаються кращими за показник пандемійного 2020 року, за який збанкрутували 639 компаній.

Аналітики Guggenheim Investments вважають малоймовірним прискорення темпів зростання економіки США найближчим часом через відсутність факторів підтримки.

“Згасання “попутного вітру” буде поступовим процесом, але пік економіки вже позаду, – йдеться в повідомленні інвестфірми. – За меншої підтримки з боку ослаблення інфляції, податково-бюджетної політики та ринку праці зростання економіки сповільниться до кінця року, і ми вважаємо, що на початку 2024 року ймовірна рецесія”.

Проте, більш високі процентні ставки – “це не вулиця з одностороннім рухом”, вважають експерти. Компанії з “галузей із високим прибутком і грошовими потоками” залишаються стійкими, і їхні процентні витрати фактично знизилися завдяки доходам від інвестицій.

“За нашими оцінками, нефінансові корпорації США заробляють рекордні $171 млрд у вигляді відсоткових доходів від грошових коштів, держоблігацій і боргових зобов’язань іпотечних агентств, що на $102 млрд більше від відсоткового доходу, отриманого від тих самих активів минулого року”, – зазначає Guggenheim Investments.