Кількість банкрутств компаній в основних економіках світу зросла у 2022 р., спрацював відкладений ефект пандемії – D&B

Київ. 10 липня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Кількість корпоративних банкрутств у більшості найбільших економік світу зросла 2022 року після двох років зниження, свідчать дані компанії Dun&Bradstreet, що допомагає бізнесу управляти кредитними ризиками.

У період пандемії, усупереч очікуванням і заморожуванню діяльності цілих секторів економіки, кількість банкрутств виявилася нижчою за рівень 2018-2019 рр. Однак після скасування широких заходів державної підтримки ситуація кардинально змінилася. У результаті зростання кількості банкрутств юридичних осіб у 2022 р. зафіксовано у 28 із 48 держав, дані щодо яких було проаналізовано D&B. Ба більше, у 13 із 48 країн було зареєстровано найбільшу кількість банкрутств із початку десятиліття.

Так, в Індонезії кількість компаній, що розорилися, 2022 року збільшилася вдвічі, а Австрія, Франція і Велика Британія з приростом цього показника на 49-50% стали лідерами за кількістю корпоративних банкрутств серед європейських економік. Зростання кількості банкрутств близько 30% за підсумками року показали Бельгія, Польща та Україна.

У IV кварталі 2022 року кількість банкрутств у Європі досягла найвищого рівня з 2015 року.

Водночас загалом ситуація з неспроможними компаніями залишається в Європі неоднорідною. Банкрутства в Іспанії, наприклад, у 2022 році значно зросли щодо допандемійного 2019 року. У Великій Британії також відзначається зростання кількості банкрутств до цього рівня. Це разюче відрізняється від того, що спостерігалося в деяких інших великих європейських економіках (наприклад, в Італії, Німеччині та Франції), де кількість банкрутств все ще значно нижча за рівень 2019 року.

У 2022 році спостерігалося зменшення кількості банкрутств у США на 2% порівняно з попереднім роком. Водночас за період з 2021 по 2020 рік цей показник впав на 12%.

Експерти D&B вказують на ризик посилення тенденції до зростання кількості банкрутств у 2023 році, особливо у фінансово-кредитному секторі, де стався крах SVB і Credit Suisse. Фінансові проблеми в корпоративному секторі може посилити високий рівень інфляції, уповільнення деяких економік і рецесія в низці країн.