Нью-Йорк. 2 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Кількість малих підприємств (МП) США, які подали заяву про банкрутство, збільшується рекордними з часів пандемії темпами і станом на кінець вересня сягнула близько 1,5 тис., повідомляє The Wall Street Journal.
Це майже стільки ж, скільки за весь 2022 рік, підрахували в Американському інституті банкрутства.
Погіршення фінансового становища підприємств малого бізнесу пов’язане з цілою низкою чинників, серед яких – підвищення базової відсоткової ставки в рамках боротьби з інфляцією. Негативний ефект від такого роду заходів відчули 73% МП, зазначається у звіті Goldman Sachs за підсумками опитування понад 1,5 тис. власників малих підприємств.
Негативний вплив на життєздатність МП також справили посилення стандартів кредитування, зростання операційних витрат і згортання державних програм підтримки, запроваджених у період пандемії.
За даними бюро кредитних історій Equifax, наразі серед МП спостерігається збільшення кількості прострочень і дефолтів за кредитами – цей показник уже перевищив середній допандемійний рівень.
Не в останню чергу це пов’язано з тим, що МП мають обмежені можливості щодо залучення капіталу – на відміну від великих компаній, які можуть випускати акції або облігації, а також звертатися до приватних інвесторів.
МП наразі не повною мірою відчули вплив збільшених процентних ставок, вважає адвокат із питань банкрутств Роберт Гонсалес. На його думку, з часом кількість підприємств малого бізнесу з високим рівнем боргу зросте ще значніше.
Серед самих малих підприємств також переважають песимістичні оцінки – так, результати вересневого опитування компанії Vistage Worldwide показали зростання занепокоєння власників МП економічними перспективами бізнесу. При цьому з 750 респондентів 52% вважають, що США вже переживають рецесію або близькі до неї.