Командира військкомату на Вінниччині викрито на хабарництві за допомогу ухилянтам

Київ. 22 серпня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Командир відділення одного з відділів Вінницького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки за $2 тис. видав 70 пустих офіційних бланків повісток для допомоги ухилянтам в уникненні мобілізації, повідомляють в Офісі генерального прокурора України.

“За процесуального керівництва прокурорів Вінницької спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону повідомлено про підозру командиру відділення одного з відділів Вінницького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) за фактом одержання неправомірної вигоди (ч. 3 ст. 368 КК України)”, – повідомляється в телеграм-каналі відомства у вівторок.

За даними слідства, сержант за неправомірну вигоду в сумі $2 тис. передав військовозобов’язаним 70 офіційних, але не заповнених, бланків повісток із наявними на них підписом військового комісара і гербовою печаткою. “Він роз’яснив їм порядок заповнення цих документів та незаконного використання на території Вінницької області, зокрема на блокпостах. При цьому посадовець підтвердив можливість таким чином ухилитися від проходження військової служби за мобілізацією”, – наголошується в повідомленні.

У прокуратурі пояснюють, що протиправні дії сержанта в разі використання незаповнених бланків повісток надали б можливість близько 70 військовозобов’язаним підтвердити нібито отримання викликів до ТЦК та СП та ухилитися від проходження військової служби за мобілізацією.

Правоохоронці затримали командира відділення після одержання хабаря. Наразі підозрюваному обрано запобіжний захід.

Досудове розслідування здійснює ГУ Нацполіції у Вінницькій області, оперативний супровід – Управління СБУ у Вінницькій області.

Джерело: https://t.me/pgo_gov_ua/15820