Комісія Заповідника "Києво-Печерська лавра" провела огляд та опечатування ще двох корпусів на території Нижньої лаври – Ткаченко

Київ. 11 липня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Комісія Національного заповідника “Києво-Печерська лавра” провела огляд і опечатування ще двох корпусів на території Нижньої лаври, повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

“Дерусифікація Лаври. Комісія Національного заповідника “Києво-Печерська лавра” сьогодні оглянула та опечатала два корпуси: церковний магазин №68, торговий павільйон №115″, – написав Ткаченко в соціальних мережах.

У свою чергу в інформаційно-просвітницькому відділі УПЦ (МП) заявляють, що представники Заповідника опечатують корпуси в Лаврі за допомогою правоохоронців.

“Червоні берети” і правоохоронці заблокували входи в 54-й і 58-й корпуси Києво-Печерської лаври”, – йдеться в повідомленні УПЦ (МП).

Як повідомлялося, 5 січня Комісія з прийому-передачі від УПЦ (МП) державі Успенського собору і Трапезної церкви Києво-Печерської лаври завершила роботу.

10 березня стало відомо, що Національний заповідник “Києво-Печерська лавра” розриває договір оренди зі Свято-Успенським монастирем УПЦ (МП) з 29 березня 2023 року. Після цього намісник Свято-Успенської Києво-Печерської лаври митрополит Павло заявив, що ченці УПЦ (МП) не мають наміру виселятися з неї та переходити в ПЦУ.

29 березня Господарський суд Києва відкрив провадження за позовом Свято-Успенської Києво-Печерської лаври УПЦ (МП) до заповідника “Києво-Печерська лавра” щодо незаконного розірвання договору оренди, а в самій УПЦ (МП) заявили, що не мають наміру виселятися з лаври до завершення судового розгляду.

Кабінет Міністрів України 30 березня також визнав таким, що втратило чинність, розпорядження уряду про передачу в безоплатне користування Свято-Успенській Києво-Печерській лаврі УПЦ (МП) будівель і споруд. У відповідь в УПЦ (МП) заявили, що монастир подасть позови до суду і звернеться до Генеральної прокуратури, міжнародних організацій, ООН.

6 червня комісія Мінкультури з приймання-передачі держмайна лаври завершила роботу і підписала з Національним заповідником акт приймання-передачі. Крім того, повідомлялося, що УПЦ (МП) має протягом трьох робочих днів із дня отримання листа-вимоги звільнити приміщення лаври, а також протягом трьох місяців перереєструвати Свято-Успенський монастир за іншою адресою. В УПЦ (МП) вважають незаконною і безпідставною вимогу впродовж трьох днів звільнити Києво-Печерську лавру, а також не підписали у встановлений термін акти приймання-передачі.

Роботу Комісії Мінкультури з перевірки збереження культурних цінностей Києво-Печерською лаврою УПЦ (МП) продовжено до 30 червня.

У липні Національний заповідник почав опечатувати корпуси Києво-Печерської лаври, в УПЦ (МП) вважають такі дії незаконними.

Джерело: https://www.facebook.com/oleksandr.tkachenko.ua/posts/783107256808059