Компенсація транспортування українських с/г товарів забезпечить їх безперебійний експорт – Мінагрополітики

Київ. 22 серпня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Рішення про компенсацію Європейською комісією логістичних витрат на транспортування агропродукції з України до морських портів Німеччини, Італії, Латвії, Литви, Хорватії, Словенії та Нідерландів покращить можливості безперебійного експорту української агропродукції, без якого неможливо гарантувати світову продовольчу безпеку, повідомив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.

“Мінагрополітики та уряд звернулися до Єврокомісії щодо компенсації вартості логістики українським фермерам у перерахунку EUR30/тонна. Надання таких субсидій, які платитимуть тільки при доставці продукції в дальні європейські порти, покращить експорт, зокрема позитивно вплине на транзит через Польщу, Угорщину, Словаччину та Болгарію”, – сказав він в ефірі телемарафону “Єдині новини”.

Висоцький нагадав, що через блокаду чорноморських портів вартість транспортування українського зерна до дальніх європейських портів для фермера дуже висока. А подальша доставка агропродукції з цих портів у країни Африки, Азії та Близького Сходу залишається збитковою для українського аграрія.

Перший заступник міністра також наголосив, що Україна звернулася до Туреччини, ООН та інших міжнародних партнерів щодо забезпечення експорту українського зерна.

Джерело: https://minagro.gov.ua/news/bez-ukrayinskogo-zerna-nemozhlivo-garantuvati-svitovu-prodovolchu-bezpeku-taras-visockij