Концепт посилення стійкості демократії в Україні передбачає можливості громадян впливати на політичні рішення та формування курсу країни – сайт Кабміну

Київ. 3 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Концепт посилення стійкості демократії в Україні, текст якого оприлюднено на сайті українського уряду, передбачає можливості для громадян України впливати на вироблення політичних рішень та формування курсу країни.

Згідно з концептом, в умовах відбиття широкомасштабної агресії РФ та для запобігання відновленню олігархічно-корупційного впливу необхідні, зокрема, прозорі механізми взаємодії громадян із державою.

У цьому напрямі передбачається: зміцнення механізмів взаємодії державних інституцій та громадянського суспільства, сприяння та реальна підтримка державою розвитку громадянського суспільства, зокрема й антикорупційних неурядових організацій; підтримка державою та подальший розвиток професійної незалежної журналістики як основи незалежності медіа, сприяння боротьбі з російською дезінформацією та будь-якою антидемократичною пропагандою.

Також передбачено: забезпечення подальшого розвитку сучасної середньої, професійної та вищої освіти в Україні, рівного доступу дітей до освіти та підтримання балансу між технічними й гуманітарними науками; завершення удосконалення законодавчої бази щодо національних меншин; встановлення чітких і прозорих правил взаємодії держави, органів місцевого самоврядування, громадян та бізнесу, імплементація закону “Про адміністративну процедуру”.

Крім того, передбачається імплементація Антикорупційної стратегії на 2021-2025 роки, відповідно до затвердженої урядом Державної антикорупційної програми на 2023-2025 роки.

Як повідомлялося, 28 вересня Шмигаль передав послу США Бріджит Брінк Концепт посилення стійкості демократії в Україні.