Кондратюк та організації з Латвії візьмуть під свій патронат Одеський військово-морський ліцей

Київ. 3 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Заступник голови Верховної Ради Олена Кондратюк і благодійники з Латвії мають намір узяти під свій патронат Одеський військово-морський ліцей.

“Ми беремо ліцей під свій патронат, і це тільки перший етап нашої стратегії сприяння і підготовки майбутньої еліти Збройних сил, зокрема Військово-морського флоту”, – сказала Кондратюк на церемонії складання клятви ліцеїстами Військово-морського ліцею імені віцеадмірала Володимира Безкоровайного в Одесі.

Як повідомила пресслужба апарату Верховної Ради, Кондратюк і представники латвійських організацій передали для потреб ліцею два автобуси й гуманітарну допомогу (спальні мішки, окопні свічки, сухпаї, консерви, традиційний латвійський хліб, солодощі).

“Благодійна акція на підтримку ліцею — наша спільна ініціатива разом із латвійським благодійним фондом Ziedot.Lv, Конфедерацією українських організацій Латвії “Віче” та концерну деревообробної промисловості Latijas Fineris, який став основним жертводавцем коштів на реалізацію цього проєкту”, – розповіла Кондратюк.

За словами віцеспікера, один із подарованих автобусів використовуватиметься для перевезення ліцеїстів до тренувальних центрів і таборів у межах України, а другий – для поїздок на стажування за кордон, зокрема до Латвії.

“У наших планах – організувати ліцеїстам практику на Балтійському флоті. Будемо сприяти цьому на рівні парламентської дипломатії”, – зазначила Кондратюк.

Вона нагадала, що ліцей було евакуйовано з окупованого Російською Федерацією Севастополя (2014 рік – ІФ-У).

“І це саме той ліцей, чиї хлопці під час анексії Криму рф не скорилися окупантам і співали гімн України, щоб продемонструвати свою відданість українському народові… Вірю, що український прапор знову замайорить над Севастополем, а ліцей повернеться до себе додому”, – наголосила заступниця голови Верховної Ради.