Король Іспанії доручив Санчесу спробувати сформувати уряд

Київ. 3 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Іспанський король Філіп VI запропонував чинному прем’єру, соціалісту Педро Санчесу, спробувати сформувати наступний уряд Іспанії, повідомляють у вівторок місцеві ЗМІ.

Це очікуваний крок після того, як праві, які перемогли на нещодавніх парламентських виборах, не змогли сформувати правлячу коаліцію.

Однак для успіху, як зазначають іспанські ЗМІ, Санчесу потрібна підтримка в парламенті з боку інших партій, наприклад тих, що виступають за незалежність Каталонії.

Раніше спробу набрати достатню кількість голосів у парламенті для формування нового уряду зробив лідер Народної партії Альберто Фейхоо, але зазнав невдачі.

Якщо до 27 листопада жоден із кандидатів не зможе заручитися підтримкою депутатів нижньої палати парламенту і сформувати новий уряд, король підпише указ про розпуск обох палат парламенту й оголосить про проведення загальних виборів, які мають відбутися 14 січня 2024 року.

На загальних виборах, що відбулися в Іспанії 23 липня поточного року за рішенням прем’єр-міністра Педро Санчеса, який обґрунтував їх необхідність невдалими результатами його Соціалістичної робітничої партії на регіональних і муніципальних виборах, Народна партія здобула найбільшу кількість місць у парламенті – 136, однак не отримала парламентської більшості. Соціалісти зі 121 місцем стали другою силою в новому складі парламенту.