Космоліт компанії Virgin Galactic приземлився після першого комерційного суборбітального польоту

Київ. 29 червня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Пілотований космоліт SpaceShipTwo (VSS Unity) у четвер здійснив успішну посадку після здійснення першого комерційного суборбітального польоту, повідомила компанія-розробник Virgin Galactic.

Запуск було здійснено з борту двофюзеляжного літака-розгонника WhiteKnightTwo, який вилетів із космопорту “Америка” у штаті Нью-Мексико.

Відстикування космольота від носія було проведено на висоті 15 км, після чого він піднявся на висоту 85 км.

На борту космольота перебували шість членів екіпажу – двоє американців і чотири італійці.

Наукова місія, яка мала назву Virtute 1, проводилася під егідою ВПС і Національної дослідницької ради Італії. Під час неї, зокрема, було проведено дослідження щодо впливу мікрогравітації на організм людини.

Командиром корабля був відставний підполковник ВПС США Майк Массучі, який здійснив свій четвертий космічний політ, пілотом – колишній підполковник ВПС Італії Нікола Печіле. До складу екіпажу також входили полковник ВПС Італії Вальтер Вілладеї, який раніше проходив підготовку в NASA для польоту на МКС в якості резервного пілота, італійський доктор Анджело Ландольфі, інженер Панталеоні Карлуччі, а також провідний астронавт-інструктор Virgin Galactic Колін Беннетт.

На максимальній висоті екіпаж протягом кількох хвилин перебував у невагомості. Загалом політ космольота тривав близько години.

Наступний комерційний суборбітальний політ компанія Virgin Galactic планує провести в серпні.