Київ. 6 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Великий український виробник скляної тари ПрАТ “Костопільський завод скловиробів” (КЗС, Рівненська обл.) у січні-вересні поточного року отримав чистий прибуток у розмірі 408,56 млн грн, що у 3,6 раза більше, ніж за той самий період 2022 року.
Згідно з проміжною звітністю підприємства, оприлюдненою на його сайті, чистий дохід за цей період зріс майже на 26% – до 1 млрд 402 млн грн.
Операційний прибуток компанії зріс у 3,3 раза – до 504,2 млн грн, валовий збільшився у 2,6 раза – до 567,1 млн грн.
У січні-вересні переважно реалізовувалася тара для напоїв (95% загального обсягу продажу), якої було продано 259,2 млн шт на 1 млрд 344 млн грн.
Згідно з оприлюдненою в понеділок у системі розкриття Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку інформації, 7 грудня акціонери компанії на позачергових зборах мають намір затвердити передавальний акт між АТ і ТОВ “Костопільський завод скловиробів”.
Рішення про перетворення на товариство з обмеженою відповідальністю (ТОВ) ухвалено на загальних зборах акціонерів АТ “КЗС” 28 квітня поточного року “для спрощення системи управління, мінімізації витрат, пов’язаних з обслуговуванням приватного акціонерного товариства”.
Станом на другий квартал 2023 року, 19,4639% акцій ПрАТ “КЗС” володіє голова ради Федерації роботодавців України Дмитро Олійник, більше ніж 30% акцій сукупно належать ще трьом членам його сім’ї, болгарська Fisherman Investments володіє майже 22%, Андрій Рибицький – понад 9%.
Завод випускає флакони для парфумерної та медичної продукції та пляшки для алкогольних і безалкогольних напоїв, а також дволітрові графини.
Компанія за інформацією на її сайті є одним із провідних промислових підприємств Рівненської області та входить до п’ятірки найбільших виробників скляної тари в Україні. Потужності підприємства дають змогу виробляти на рік 432 млн шт. скловиробів.
Основні покупці – торгові марки “Немирів”, “Хортиця”, “Хлібний Дар”, “Пепсі-Кола”, “Карлсберг”.
Продукція реалізується в Україні та експортується до Польщі, Угорщини, Румунії, Словаччини, Іспанії, Молдови.
На експорт 2022 року було поставлено 84% реалізованої продукції (порівняно з 49% роком раніше), здебільшого до Польщі та Угорщини.
ГР
Translated with www.DeepL.com/Translator (free version) ***