Країни ЄС можуть підтримати створення фінансового резерву для України на EUR50 млрд – заступник голови ЄК

Брюссель. 22 червня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Країни – члени Євросоюзу, найімовірніше, підтримають пропозицію Єврокомісії створити фінансовий резерв для України розміром EUR50 млрд на чотирирічний період, заявив виконавчий заступник голови ЄК Валдіс Домбровскіс у четвер.

“Країни ЄС, імовірно, підтримають пропозицію виконавчого органу блоку щодо пакета фінансової допомоги Україні на EUR50 млрд”, – наводить слова Домбровскіса Bloomberg.

Водночас він зазначив, що, “звісно, це питання обговорюватимуть із державами-членами, це може привести до певних коригувань” пропозиції ЄК.

Раніше цього тижня глава ЄК Урсула фон дер Ляєн запропонувала затвердити фінансовий резерв для України на EUR50 млрд, який буде розрахований на період до 2027 року.

“Ми пропонуємо фінансовий резерв на наступні чотири роки розміром EUR50 млрд. Ця сума включає і кредити, і гранти. (…) Цей фінансовий резерв дасть нам змогу коригувати фінансову допомогу відповідно до розвитку ситуації”, – заявила фон дер Ляєн у Брюсселі.

За її словами, такий план фінансування “забезпечить передбачуваність, перспективу для партнерів ЄС в Україні”.

Голова ЄК нагадала, що з бюджету ЄС Києву виділили EUR30 млрд, зокрема у вигляді макрофінансової та гуманітарної допомоги.

Напередодні в Лондоні відбулася Конференція з питань відновлення України. На ній прем’єр Великої Британії Ріші Сунак повідомив, що Лондон протягом трьох років надасть Україні гарантії за кредитами на суму $3 млрд. Зі свого боку глава Держдепу США Ентоні Блінкен оголосив, що Вашингтон виділить Києву понад $1,3 млрд на модернізацію енергосистеми та інфраструктури.

Глава МЗС ФРН Анналена Бербок, зі свого боку, оголосила про нову гумдопомогу Києву на суму EUR381 млн.

Група Світового банку, зі свого боку, оголосила про надання Україні пакета допомоги в розмірі $1,75 млрд.