Країни НАТО досягли попередньої згоди щодо продовження повноважень Столтенберга ще на рік – ЗМІ

Київ. 30 червня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Країни НАТО дали попередню згоду на те, щоб продовжити ще на рік повноваження генсека Альянсу Єнса Столтенберга, повідомило Associated Press із посиланням на представника влади США, який побажав зберегти анонімність.

“Представник (…) сказав, що члени Альянсу ще мають затвердити це рішення. Він зазначив, що незабаром має бути давно очікуване рішення направити офіційну пропозицію Столтенбергу ще один рік виконувати його нинішні обов’язки”, – зазначає агентство.

За словами джерела, більшість лідерів країн НАТО згодні з думкою президента США Джо Байдена, що за нинішніх умов генсеком Альянсу має залишатися Столтенберг.

Раніше цього тижня стало відомо, що ніхто з можливих наступників Столтенберга на посаді глави Альянсу, як-от прем’єр Данії Метте Фредеріксен, глава Міноборони Великої Британії Бен Воллес, прем’єр Іспанії Педро Санчес, не набрали переважної підтримки серед 31 країни – члена Північноатлантичного альянсу. Водночас у червні Столтенберг запевнив, що не домагається продовження терміну перебування на цій посаді.

Столтенберг обіймає посаду генсека Альянсу з 2014 року. Термін повноважень Столтенберга вже продовжували двічі. Знову він закінчувався 2022 року, проте через розв’язану Росією повномасштабну війну проти України його продовжили до кінця вересня 2023 року.

Офіційні вибори генсека НАТО не передбачені, Альянс призначає його на основі консенсусу всіх країн-членів.