Країни НАТО затвердили нові оборонні плани, найбільші з часів "холодної війни" – ЗМІ

Київ. 14 липня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Країни НАТО затвердили нові оборонні плани, спрямовані на стримування Росії, яку розглядають як “найбільшу та безпосередню загрозу безпеці союзників, а також світу”, пише німецьке видання Bild.

Як повідомляється, за словами генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга, це “найбільш всеосяжні оборонні плани від часів закінчення холодної війни”.

Видання опублікувало кілька пунктів із документа.

Зокрема, пише Bild, передбачається нова структура військ. “У майбутньому у високій бойовій готовності перебуватимуть 300 тис. військовослужбовців, зокрема 35 тис. солдатів Бундесверу”.

Крім того, НАТО нарощує так звані важкі сили, здатні витримати запеклі бої. Має бути більше далекобійних артилерійських систем і ракет. Розширюються системи протиповітряної оборони для захисту від ворожих атак.

Обговорюється, але поки не вирішено питання про створення другого сухопутного командування НАТО. Як місце розміщення розглядається Вісбаден (Німеччина). Там уже є велика база армії США.

Також НАТО побоюється не лише відкритих військових дій, а й диверсій з боку Росії. Тому альянс хоче краще захистити свої підводні трубопроводи (газові та телекомунікаційні). Для цього створюється новий спостережний центр на базі військово-морського командування в Нортвуді (Велика Британія).

У майбутньому всі члени Альянсу мають інвестувати в оборону не менше двох відсотків від свого економічного виробництва. Нині цей показник у Німеччині значно нижчий (цього року він становитиме близько 1,57%).

Наголошується, що Німеччина відіграватиме ключову роль як логістичний центр НАТО.

Як пише Bild, “надсекретні плани складаються з більш ніж 4400 сторінок”.

Джерело: https://www.bild.de/bild-plus/politik/ausland/politik-ausland/nato-beschliesst-neuen-plan-das-passiert-wenn-putin-uns-angreift-84664622.bild.html