KSG Agro в I кв.-2023 скоротила чистий прибуток на 17% за приросту виторгу на 45%

Київ. 30 червня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Агрохолдинг KSG Agro в січні-березні 2023 року отримав $1,53 млн чистого прибутку, що на 17% менше, ніж за аналогічний період минулого року.

Його EBITDA зросла на 23% – до $1,87 млн, повідомляють у квартальному звіті компанії на Варшавській фондовій біржі.

Згідно зі звітом, виторг компанії в січні-березні цього року зріс на 45% до січня-березня минулого – до $5,12 млн, валовий прибуток – на 46%, до $2,06 млн і операційний – на 37%, до $1,54 млн.

KSG Agro пояснило зростання продажу низькою порівняльною базою в першому кварталі 2022 року, на яку сильно вплинув початок російського вторгнення в Україну, а також експортом зернових культур.

“Група продовжує реалізовувати свою просту стратегію, зосередившись на трьох озимих культурах, двох ярих культурах і свинях однієї породи”, – наголошується в документі.

Уточнено, що в першому кварталі 2023 року KSG Agro експортувала 4,2 тис. тонн зернових культур (пшениця, кукурудза, ячмінь), здебільшого до Азії та Африки. Експортні поставки здійснювалися в межах наявного зернового коридору через порти Одеси та Одеської області.

Згідно зі звітом, наприкінці травня-початку червня група завершила посів соняшнику на площі 7,3 тис. га, загалом посівна кампанія минула в плановому порядку, без великих перерв.

Коментуючи вплив руйнування Каховської дамби, KSG Agro зазначає, що частково залежала від води, що надходила з тепер порожніх каналів із Каховського водосховища, проте ці поставки не були значними для її діяльності, і компанія перейшла на альтернативні джерела води і не очікує її дефіциту в найближчому майбутньому. Активи нижче греблі у групи відсутні.

У звіті також ідеться, що в першому кварталі цього року група продала 100% ТОВ “Науково-виробниче підприємство “Промвок” (Дніпро).

Вертикально інтегрований холдинг KSG Аgro займається свинарством, а також виробництвом, зберіганням, переробкою та продажем зернових і олійних культур. Його земельний банк становить близько 21 тис. га в Дніпропетровській і Херсонській областях.

За даними агрохолдингу, він входить до п’ятірки найкращих виробників свинини в Україні.

Минулий рік KSG Agro через розпочату Росією повномасштабну війну завершив 2022 рік із чистим збитком $1,68 млн порівняно з $17,71 млн чистого прибутку 2021 року, його EBITDA скоротилася в 5,5 раза – до $1,79 млн, а виторг – на 47,3%, до $16,2 млн.