Київ. 19 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Китай швидше, ніж очікували у Вашингтоні, збільшує запаси ядерних озброєнь; він має понад 500 ядерних боєголовок, отримає понад 1 тис. до 2030 року, ідеться в доповіді Пентагону.
“У 2022 році Китай продовжив швидке нарощування ядерних сил. За даними Міноборони США, КНР на травень 2023 року мала понад 500 готових до застосування ядерних боєголовок: вона виробляє їх швидше, ніж припускали попередні розрахунки”, – ідеться в щорічному документі для Конгресу на тему розвитку збройних сил Китаю.
Згідно з доповіддю, до 2030 року Китай матиме понад 1 тис. ядерних боєголовок. Водночас за 2022 рік влада КНР, імовірно, завершила будівництво трьох комплексів із понад 300 новими ракетними шахтами, у деякі з них уже завантажили міжконтинентальні балістичні ракети (МБР).
У Пентагоні вважають, що Китай розширює сухопутний, морський і повітряний компоненти ядерних сил, розробляє нові типи МБР. У США припускають, що КНР може працювати над МБР, яку буде оснащено неядерними боєголовками: таку зброю можна буде застосовувати проти цілей у материковій частині США, у штатах Аляска й Гаваї.
Також автори доповіді заявляють, що Пекін нарощує тиск на владу Тайваню, на країни-сусіди Китаю, дедалі агресивніше діє щодо літаків США в міжнародному повітряному просторі, де китайська авіація понад 180 разів здійснювала різкі маневри проти американських сил.
У торішній доповіді Пентагону йшлося про те, що Китай інтенсивно зміцнює ядерний арсенал, а до 2035 року в нього може бути 1,5 тис. ядерних боєголовок. Тоді, за оцінками американської сторони, Китай мав на озброєнні близько 400 ядерних боєголовок.
Associated Press зі свого боку зазначає, що США володіють 3 тис. 750 ядерними боєголовками.
У жовтні комісія Конгресу США з політики в галузі стратегічних сил виступила з рекомендаціями щодо нарощування американського ядерного потенціалу. “Розмір і склад ядерних сил США мають враховувати можливість спільної агресії з боку Росії та Китаю. Стратегія США більше не повинна розглядати ядерні сили Китаю як “меншу загрозу”. Сполученим Штатам потрібна ядерна політика, що здатна одночасно стримувати обидві країни”, – наголошується в документі американських конгресменів.