Латвія закликає ЕR подумати про заборону на імпорт агропродукції з РФ

Рига. 12 грудня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА/BNS – Латвія закликає міністрів сільського господарства ЄС і Єврокомісію розпочати дискусію про заборону імпорту російського зерна та інших сільськогосподарських продуктів до країн ЄС, повідомили BNS у міністерстві землеробства Латвії.

Міністр землеробства країни Арманд Краузе 11 грудня взяв участь у засіданні Ради ЄС із сільського господарства та рибальства в Брюсселі, де знову озвучив цю ініціативу.

Єврокомісар із сільського господарства Януш Войцеховський виступив за заборону імпорту російського зерна та іншої сільськогосподарської продукції, написав Краузе на фейсбук-сторінці (інформаційний ресурс забороненої в РФ організації).

На думку латвійської сторони, підтримуючи надходження російського зерна на ринок ЄС, Євросоюз підтримує економіку Росії, яка і далі продовжує війну на території України.

Міністр також стверджує, що зростання імпорту російського зерна за низькими цінами дестабілізує ринок зерна в ЄС, оскільки дешеві російські товари конкурують із вирощеними в ЄС зерновими як на внутрішньому, так і на експортному ринках. Тому Єврокомісія має оцінити вплив російського сільськогосподарського імпорту на внутрішній ринок ЄС.

Водночас він додав, що транзит продукції, призначеної для країн за межами ЄС для забезпечення продовольством їхніх громадян, має тривати.

Мінземлеробства нагадує, що чинні санкції ЄС проти Росії не поширюються на сільськогосподарську та продовольчу продукцію, і ані законодавство ЄС, ані законодавство Латвії не обмежує імпорт продовольчих товарів, включно із зерном, із Росії та їхнє транспортування територією ЄС.

Зерно з Росії ввозиться до Латвії як у порядку імпорту, так і транзиту. Основну частину імпорту становить кукурудза.

З 24 лютого 2022 року Брюссель погодив на рівні ЄС і запровадив 11 пакетів санкцій проти Росії, обмежувальні заходи стосувалися компаній, банків, частково сектору енергетики. Очікується, що 12-й пакет обмежувальних заходів стосуватиметься російських алмазів, ювелірних виробів.