Лідери Балканських країн ухвалили Декларацію на підтримку України

Київ. 22 серпня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Президенти Балканських країн, України та Молдови заявили, що вторгнення Росії в Україну є поворотним моментом для Європи.

“Вторгнення Росії в Україну є поворотним моментом для Європи, що створює новий рівень усвідомлення спільних принципів, єдності та спільного майбутнього в межах ЄС. Це критичний час для безпеки, миру та стабільності нашого Європейського континенту. Закони та принципи, які так довго сприяли стабільному й передбачуваному порядку європейської безпеки, були порушені, і ми знову стаємо свідками прояву згубних наслідків ревізіонізму”, – ідеться в Декларації, ухваленій на зустрічі в Афінах у понеділок.

Президенти висловлюють “нашу непохитну підтримку незалежності, суверенітету й територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів, що ґрунтується на цінностях демократії та верховенства права”.

“Під час сьогоднішніх дискусій в Афінах ми висловили підтримку та вдячність президенту України Володимиру Зеленському за його наполегливі зусилля, спрямовані на встановлення принципів миру у його Формулі миру відповідно до Статуту ООН. Ми також привітали зусилля Генеральної Асамблеї ООН, спрямовані на сприяння всеосяжному, справедливому й тривалому миру в Україні”, – йдеться в тексті.

“Ми наголосили, що Західні Балкани, Україна та Республіка Молдова, географічно прилеглі до держав-членів ЄС, мають спільну європейську спадщину, історію та майбутнє, визначене спільними можливостями й викликами”, – зазначено в Декларації.

Її підписали президенти Сербії, Молдови, України, Греції, прем’єр-міністри Греції, Румунії, Албанії, Боснії і Герцеговини, Північної Македонії, Болгарії та Хорватії.

Джерело: https://president.gov.ua/news/deklaraciya-afinskogo-samitu-85057