Макрон достроково полишив саміт ЄС у Брюсселі через масштабні заворушення у Франції

Париж. 30 червня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Президент Франції Емманюель Макрон залишив у п’ятницю дводенне засідання Європейської ради, що триває у Брюсселі, і скасував свою підсумкову пресконференцію, передає Le Figaro.

Макрон попрямував до Парижа для проведення антикризової наради у зв’язку з бунтами і погромами у Франції, спровокованими вбивством у столичному передмісті Нантере поліцейським 17-річного підлітка-автомобіліста, коли той не підкорився вимозі зупинитися для контролю.

Після прибуття до Парижа французький президент очолить засідання міжміністерського антикризового комітету.

Як зазначає газета, зазвичай у таких рідкісних випадках главу французької держави представляє на саміті ЄС німецький канцлер.

Влада задіяла для боротьби із заворушеннями в країні 40 тис. поліцейських і жандармів, зокрема 5 тис. – у Парижі. Під час зіткнень у ніч на п’ятницю, за даними МВС, 249 поліцейських і жандармів дістали поранення.

Розгромлено або спалено офіси держустанов, банків, комісаріати поліції, горів громадський транспорт і автомобілі, розграбовано багато магазинів. У Бордо погромники захопили рушниці і патрони у відділі полювання магазину Decathlon.

Як оголосила напередодні прокуратура Нантера, 38-річного поліцейського, який застрелив минулого вівторка підлітка, помістили до камери попереднього ув’язнення. Його допитали у зв’язку з підозрою в умисному вбивстві. За заявою прокурора Нантера, “законних умов застосування зброї не було дотримано”.

За версією прокуратури, у вівторок вранці двоє поліцейських на мотоциклах помітили автомобіль, що рухався з великою швидкістю по виділеній автобусній смузі, за кермом якого був юнак. Вони вирішили перевірити його на червоному сигналі світлофора, але той проскочив на червоне світло. Перегони продовжилися кількома вулицями Нантера з порушеннями, що наражали на небезпеку життя пішоходів. Щоб зупинити порушника, один із поліцейських застосував зброю.