Машинобудівники ДТЕК Енерго за 5 міс.-2023 випустили 10 комбайнів для шахт

Київ. 29 червня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Виробничі майданчики машинобудівної компанії Corum Group, що входить до складу “ДТЕК Енерго”, у січні-травні 2023 року випустили 327 од. гірничо-шахтного устаткування (ГШО), включно з 10 комбайнами, а також понад 422 тис. запасних частин і комплектувальних для обладнання шахт, повідомляє пресслужба компанії.

Як повідомлялося, за весь 2022 рік в умовах релокації виробничих підприємств компанії (Дружківського машзаводу і харківського заводу “Світло шахтаря”) було випущено 9 комбайнів для шахт, 147 од. ГШО і 456 тис. запчастин і комплектувальних.

“Підтримка українських шахт новою і надійною технікою вкрай необхідна для збереження стійких темпів видобутку вугілля, а отже, і надійної роботи українських теплоелектростанцій восени та взимку”, – наголошується в пресрелізі в четвер.

За інформацією компанії, поточного року заплановано запустити на шахтах 28 нових лав, і протягом січня-травня за рахунок нового обладнання вже запущено 11 лав.

“Минула зима показала критичну важливість теплової генерації для коректної роботи енергосистеми України. Попереду не менш складний виклик, що потребує командної роботи всіх наших підприємств – і машинобудування, і шахт, і електростанцій”, – цитує пресслужба генерального директора ДТЕК Енерго Ільдара Салєєва.

Серед найближчих завдань машинобудівників – заміна вентилятора головного провітрювання на одній із шахт компанії.

“Через значні розміри вентилятора і його масу – 105 тонн – остаточне складання буде проведено під час монтажу на шахті”, – уточнено в повідомленні.

Серед значущих замовлень 2023 року, окрім двох шахтних вентиляторів, – підйомна машина, п’ять прохідницьких комбайнів і понад 200 од. підземного транспорту.

Corum Group – провідний виробник гірничо-шахтного обладнання в Україні, входить до складу енергетичної компанії “ДТЕК Енерго” – операційної компанії, що відповідає за видобуток вугілля і виробництво електроенергії з вугілля в структурі холдингу “ДТЕК” Ріната Ахметова.

Як повідомлялося, в рамках релокації основні виробничі майданчики на сьогодні зосереджені в Дніпрі – перший після релокації прохідницький комбайн було випущено вже в травні 2022 року.