Meta сподівається незабаром запропонувати європейцям платну відмову від реклами у Facebook та Instagram – WSJ

Київ. 3 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Американська Meta розраховує найближчими місяцями запропонувати європейським користувачам Facebook та Instagram платну опцію перегляду цих соцмереж без реклами, пише The Wall Street Journal із посиланням на поінформовані джерела.

Європейці, які не погодилися на використання компанією інформації про їхню активність для персоналізації реклами, зможуть приблизно за 10 євро на місяць користуватися Instagram або Facebook на персональних комп’ютерах без реклами. Прив’язка додаткового облікового запису коштуватиме близько 6 євро.

На мобільних пристроях ціна зросте до близько 13 євро на місяць у зв’язку з комісіями магазинів додатків Apple і Google.

Meta у вересні виклала ці плани на зустрічах з ірландськими регуляторами у сфері захисту даних і регуляторами у сфері цифрової конкуренції в Брюсселі. Інші регулятори у сфері захисту даних в Євросоюзі також отримали цю інформацію.

Компанія хоче запровадити нову підписку через правила ЄС, що ставлять під загрозу можливість показувати персоналізовану рекламу без згоди користувачів, зазначає WSJ.

За європейськими законами, користувачі повинні мати доступ до сервісів навіть у разі відмови від надання згоди на використання деяких даних.