Київ. 13 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Американська Microsoft Corp. закрила угоду з купівлі розробника відеоігор Activision Blizzard, ідеться в повідомленні Microsoft на сайті Комісії з цінних паперів і бірж (SEC) США.
Раніше в п’ятницю угоду схвалив британський антимонопольний регулятор – Управління із захисту конкуренції та ринків (Competition and Markets Authority, CMA).
Водночас Федеральна торгова комісія США (Federal Trade Commission, FTC) все ще докладає зусиль, щоб заблокувати угоду через внутрішній суд, який може спробувати скасувати транзакцію після її закриття, пише Financial Times.
У п’ятницю Activision також оприлюднила на своєму сайті текст електронного листа голови компанії Боббі Котіка на адресу співробітників, згідно з яким він залишиться на своїй посаді до кінця року. Раніше очікувалося, що Котік покине розробника ігор одразу після закриття угоди з Microsoft, пише The Verge.
Вартість Activision у рамках транзакції оцінюють у $75 млрд без урахування чистих грошових коштів. FT називає її найбільшою в історії індустрії відеоігор, The Wall Street Journal – найбільшою в історії Microsoft.
У липні цього року окружний суд відхилив клопотання FTC про накладення заборони на укладення угоди, у зв’язку з чим FTC повідомила апеляційний суд у Сан-Франциско про намір опротестувати рішення судді про відмову в блокуванні злиття Microsoft Corp. і Activision Blizzard.
“Рішення окружного суду гранично ясно дає зрозуміти, що ця угода є благом і для конкуренції, і для споживачів, – прокоментував намір регулятора оскаржити постанову суду президент Microsoft Бред Сміт. – Ми розчаровані тим, що FTC продовжує намагатися виграти явно слабку справу в суді, і ми протидіятимемо спробам перешкодити завершенню угоди”.
Регулятор вважає, що купівля Activision дасть Microsoft можливість обмежувати доступ користувачів до відеоігор компанії на пристроях крім Xbox. Крім того, регулятор вважав, що угода може призвести до зростання цін на відеоігри, погіршення їхньої якості на альтернативних платформах, а також до повної відмови від надання доступу до відеоігор користувачам інших приставок.
Зі свого боку представники компаній заявили, що не мають наміру в будь-який спосіб обмежувати доступ до ігор, включно з популярною серією Call of Duty, власникам інших приставок.
“Факти залишилися незмінними, – сказав представник Activision. – Ми впевнені, що США залишаться серед 39 країн, які дозволили закриття угоди. Ми готові відстоювати нашу позицію в суді”.
Угоду з придбання Activision анонсували півтора року тому, проте закрили її лише зараз. Проти угоди також виступало Управління захисту конкуренції та ринків Великої Британії.