Київ. 27 грудня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Міністерство цифрової трансформації розпочало закрите бета-тестування програми електронного резидентства uResidency, за допомогою якої іноземці можуть зареєструвати фізособу-підприємця (ФОП) в Україні з будь-якої точки світу, повідомив віцепрем’єр з інновацій, розвитку освіти, науки і технологій – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
“У uResidency всі послуги автоматизовані та онлайн: від подання заяви на отримання статусу до відкриття банківського рахунку та сплати податків. У майбутніх е-резидентів також будуть переваги у вигляді мобільного банкінгу, низького оподаткування розміром 5% і відсутності бухгалтерії та звітів”, – ідеться в повідомленні.
Зарубіжним підприємцям, які бажають стати е-резидентом, не потрібно їхати в Україну: для отримання статусу – достатньо пройти одноразову офлайн-верифікацію в українській консульській установі в країні проживання, уточнили в Мінцифри.
Зареєстровані в uResidency ФОП сплачуватимуть податок у межах ліміту ФОП 3-ї групи – 5% суми в разі доходу 1 167 розмірів мінімальної заробітної плати (≈ EUR200 тис.), уточнив у повідомленні заступник міністра цифрової трансформації Олександр Борняков.
За його словами, програма розраховує залучити в Україну власників малого бізнесу з Європи та Азії, зокрема IT-фахівців і фахівців сектору креативної економіки, які надають онлайн-послуги.
Після успішного бета-тестування програма електронного резидентства буде доступна громадянам Індії, Пакистану, Таїланду та Словенії. Поступово перелік країн розширюватиметься, уточнили в Мінцифри.
Федоров нагадав, що над створенням програми міністерство працювало три роки й нарешті запускає бета-тестування. За його словами, зараз лише кілька країн у світі пропонують електронне резидентство.
“Програма стане потужним джерелом для відновлення нашої економіки завдяки оподаткуванню іноземних підприємців. А також популяризуватиме бренд України як цифрової держави. Ми вже показали світові, що цифровізація та створення зручних сервісів – це наша superpower. uResidency тільки посилить цей статус”, – наголосив віцепрем’єр.
Раніше Федоров повідомив, що “е-резидентство” буде запущене в першому кварталі 2024 року, тоді як “е-акциз” – тільки з 2025 року. В кулуарах Diia Summit він наголосив, що нормативно-правова база для запуску проєкту готова.
Як повідомлялося, Національний банк України з 1 квітня 2023 року надав право електронним резидентам (е-резидентам) відкривати поточні рахунки в банку, реалізувавши норму закону від 6 жовтня 2022 року “Про особливості оподаткування підприємницької діяльності електронних резидентів”.
Зазначалося, що на першому етапі проєкту можна буде зареєструватися тільки у формі ФОП, але в майбутньому буде створено можливості і для реєстрації юридичних осіб у формі товариства з обмеженою відповідальністю (ТОВ).
Джерела: https://www.facebook.com/mykhailofedorov.com.ua/posts/pfbid0XM6AtVK3spYKj9q3pmoCrVBtYb84CpALkQ2YA2AmD3XWvJYfshxn3KmUiUUeHbd4l
https://www.facebook.com/bornyakov/posts/pfbid023h7vAgcwUy4wvvzDvjBEEByLqikxib9YZguorkq3pyRLVYUjuJArZZ4NQL9z4Uo9l
https://thedigital.gov.ua/news/vedennya-biznesu-v-ukraini-dlya-inozemtsiv-rozpochali-beta-testuvannya-uresidency