Міненерго змінило керівника держшахти "Краснолиманська"

Київ. 3 жовтня. ЕНЕРГОРЕФОРМА – Міністерство енергетики ухвалило рішення про призначення виконувачем обов’язків директора ДП “ВК “Краснолиманська” Сергія Сівцова.

Міненерго у своєму телеграм-каналі у вівторок увечері пояснило звільнення керівника підприємства, яким, згідно з даними з відкритих джерел, був Володимир Лисак, невиконанням службових обов’язків.

Водночас заступник міністра енергетики України Олександр Хейло, який відповідає за вугільний напрям, заявив, що Міненерго реалізовує системну програму з підвищення ефективності роботи державних вугільних підприємств, зокрема зі збільшення видобутку вугілля.

Він зазначив, що держвидобуток вугілля на найбільшій державній вуглевидобувній компанії ДП “Краснолиманська” припинився ще 2018 року, а згідно зі спецдозволом право видобутку вугілля на полі шахти було надано приватній компанії ТОВ “Краснолиманська” (пов’язана з бізнесменом Віталієм Кропачовим – ЕР). Проте, як зазначає урядовець, за цей час видобуток вугілля держпідприємством так і не розпочався, а приватний інвестор не підтвердив статусу виконання взятих на себе зобов’язань за інвестиційними програмами.

“Першочергове завдання нового керівника – відновити держвидобуток вугілля. Також необхідно негайно виконати інвентаризацію і аудит діяльності. Зрозуміло, що наведення ладу не подобається певним приватним компаніям, які звикли паразитувати на держвласності”, – наголосив Хейло, слова якого наводяться в повідомленні.

Із відкритих джерел відомо, що Сівцов, зокрема, 2020 року очолював ДП “Шахта ім. Сургая”.

Раніше цього дня у ЗМІ з’явилася інформація про оголошення працівниками ДП “Краснолиманська” безстрокового страйку через зміну керівника.

Як повідомлялося, наприкінці 2019 року Concorde Capital, який був радником із приватизації ДП “Краснолиманська”, звертав увагу на блокування цього процесу керівництвом шахти (тоді Сергій Пидик, якого згодом змінив Микола Галушко, а потім шахту очолив Володимир Лисак), а гендиректор компанії-радника Ігор Мазепа констатував, що держшахта в останні два роки працює не в інтересах держави, а виключно на приватну компанію, пов’язану з Віталієм Кропачовим, оскільки з березня 2018 року ДП “Краснолиманська” не видобувало вугілля, а всі його шахтарі працювали на приватне ТОВ “Краснолиманське”.