Міністри оборони України та Нідерландів обговорили консолідацію зусиль для відсічі РФ та реалізацію двосторонніх проєктів для посилення ЗСУ

Київ. 23 серпня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Міністр оборони України Олексій Резніков провів зустріч із главою Міноборони Нідерландів Кайсою Оллонгрен, під час якої вони обговорили консолідацію зусиль для відсічі збройної агресії Росії та реалізацію двосторонніх проєктів для посилення спроможностей ЗСУ, повідомляють на сайті Міністерства оборони України.

Резніков наголосив, що це вже третій візит Оллонгрен від початку повномасштабного вторгнення, і подякував уряду, парламенту і народу Королівства Нідерланди “за всеохоплюючу підтримку і допомогу у відстоюванні суверенітету і територіальної цілісності України в міжнародно визнаних кордонах”.

Він також наголосив на важливості рішення Нідерландів приєднатися до спільної декларації G7 щодо надання дострокових гарантій безпеки України та започаткувати авіаційну коаліцію.

“Саме завдяки ініціативі Нідерландів разом із Королівством Данія, ініціативі пані Кайси Оллонгрен, було створено “літакову коаліцію”, – цитує його слова міністерство.

Резніков зазначив, що в рамках зустрічей у форматі Рамштайн з’являлося багато коаліцій в інтересах України, “і всі вагомі – за участю Королівства Нідерланди”.

“Це 155-мм артилерія і боєприпаси до неї, це броньовані машини різних типів, це танки, це ППО, навчання наших воїнів і навіть молода “морська коаліція”, – нагадав міністр оборони України.

Оллонгрен висловила своє захоплення та повагу до українських захисників і всього народу, запевнивши, що Нідерланди залишатимуться вірним партнером України та надаватимуть державі всіляку підтримку.

“Нідерланди залишаються цілком відданими підтримці України в її боротьбі за цілісність і суверенність. (…) Нашою державою вже було виділено близько 2 млрд євро на різні види допомоги: матеріально-технічну, озброєння, обладнання, ми надавали і мости, і вантажні автомобілі, різного виду транспортні засоби, боєприпаси, медичне обладнання”, – сказала вона.

Оллонгрен додала, що Королівство Нідерланди вже допомагає Україні зі спеціальним обладнанням для розмінування і намагатимуться розширювати цю допомогу й надалі.

“Є рішення надати близько тисячі переносних зарядів для дистанційного розмінування, які можуть проробляти проходи в інженерних загородженнях”, – зазначила міністр.

Вона також заявила, що Нідерланди й надалі працюватимуть над подальшим закриттям усіх потреб України, зокрема в засобах ППО.

“Ми були дуже раді оголосити про черговий крок щодо посилення ППО, а саме передачу винищувачів F-16. Ми вже погодили програми підготовки українських пілотів. Плануємо розпочати навчання в центрі підготовки в Румунії, маємо доступні для підготовки F-16. Безумовно, ми розуміємо, що підготовка передбачає подальше передання, і щойно буде така можливість, усе буде завершено (…), – заявила Оллонгрен і наголосила, – це не лише питання підготовки, а й питання спроможностей і технічного забезпечення. Але ми вже над цим працюємо”.

Міністерка оборони Нідерландів подякувала Олексію Резнікову за невтомні зусилля із заохочення іноземних партнерів робити навіть більше, ніж вони роблять зараз. Зокрема, висловила вдячність за прозорість і ясність у формуванні потреб.

Джерело: https://www.mil.gov.ua/news/2023/08/22/f-16-%E2%80%93-potuzhnij-krok-nemozhlivo-pereocziniti-vazhlivist-czogo-rishennya-uryadu-niderlandiv-oleksij-reznikov-zustrivsya-z-ministrom-oboroni-niderlandiv-kajsoyu-ollongren/