Міноборони має намір закупити через Prozorro 1016 пікапів на 1,75 млрд грн

(додано коментар директора AUTO-Consulting Омельницького після 11-го абз.)

Київ. 20 грудня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Держпідприємство “Агенція оборонних закупівель” Міністерства оборони України до 15 березня 2024 року має намір придбати 1016 автомобілів типу Pick-Up на очікувану суму 1 млрд 749 млн 263,3 тис. грн.

Згідно з інформацією в системі публічних закупівель Prozorro, відповідні відкриті торги (з особливостями) оголошено 13 грудня.

Кінцевий термін подання пропозицій – 27 грудня, аукціон заплановано на 28 грудня 2023 року.

Умовами передбачено 100%-ву післяплату протягом 10 робочих днів.

Згідно з технічними умовами, автомобілі мають бути повнопривідними, вантажопідйомністю щонайменше 800 кг, із кліренсом щонайменше 180 мм, розміром кузова 1,4 х 1,5 м, мати щонайменше чотири посадкові місця.

Авто повинно мати дизельний або бензиновий двигун (пріоритетний вид пального – дизельне) потужністю щонайменше 120 к. с., автоматичну або механічну коробку передач, має бути укомплектоване повнорозмірним запасним колесом, домкратом, комплектом водійського інструменту, мати підсилювач керма, можливість блокування трансмісії.

Крім цього, автомобіль має бути обладнаний лебідкою (бажано) і фаркопом.

Гарантійний термін – не менше ніж один рік.

Згідно з повідомленням Міноборони в телеграм-каналі, таку масову закупівлю позашляховиків держава здійснює вперше.

“Очікувану вартість пікапів формували на підставі комерційних пропозицій трьох офіційних дистриб’юторів. Вона включає вартість деякого додаткового обладнання (лебідка і причіпний пристрій). Очікувана вартість одного автомобіля, який відповідає параметрам, може становити не більше ніж 1,7 млн грн, а проведення відкритого тендеру забезпечить отримання найбільш вигідних пропозицій”, – зазначено в повідомленні.

Міноборони нагадує, що впровадило нову систему закупівель – за стандартами НАТО, і тепер формуватиме політику закупівель і здійснюватиме функцію контролю. Безпосередньо закупівлі курирує Агенція оборонних закупівель.

Своєю чергою директор інформаційно-аналітичної групи AUTO-Consulting Олег Омельницький, визнаючи правильність і необхідність закупівлі Міноборони великої кількості пікапів, відзначає певну “недалекоглядність” умов тендеру, зокрема дуже короткий термін постачання.

“На виконання контракту в переможця лише 2,5 місяця. Оплата після постачання техніки. Це означає, що замовити у виробництво пікапи в потрібному виконанні у виробника не буде можливості, доведеться шукати з того, що вже є по світу готового. А це – білі, червоні, сріблясті пікапи, які потім хтось повинен ще перефарбувати. І то якщо їх вдасться знайти в такій кількості і встигнути привезти через заблоковані кордони”, – написав він у фейсбуці.

Крім того, на думку експерта, доволі загальні вимоги до пікапів можуть призвести до того, що під ці критерії теоретично може потрапити будь-який пікап, який є на українському ринку, а також який офіційно ще не був поставлений.

“Критерієм вибору буде лише ціна. Як бачимо, перемогти в цьому тендері цілком зможе якийсь китайський виробник, який надасть найнижчу ціну і має нерозпроданий сток машин десь поблизу Європи”, – вважає він.

Загалом, за оцінкою Омельницького, виконати умови тендера зможуть лише потужні оператори, які мають можливість законтрактувати таку кількість пікапів і встигнути їх доставити.

“Військова техніка, це – стратегічне питання, тут рішення повинні прийматися не з огляду на “хто дешевше продасть”, а на роки вперед. Чи мало нам випадку з МАЗами, які закуповували для ЗСУ, довівши до банкрутства власний КрАЗ. І бажано витримувати уніфікацію, концентруватися на одній-двох марках, щоб мати змогу замінювати запчастини з підбитих авто і мати можливість формувати склад запчастин до них”, – написав він.

Джерело: https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2023-12-13-017484-a

https://t.me/ministry_of_defense_ua/8536

https://www.facebook.com/oleg.omelnytskiy/posts/pfbid0AoVfdJHHijCMpucJXqpMEZSvs5JEPP6Ct3p3CjgfBKs5gTsP6fJR1rN8EkLRF5vhl