Київ. 19 вересня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Міністерство освіти і науки України оприлюднить оновлену версію проєкту переліку галузей знань і спеціальностей, узгоджену з міжнародною класифікацією, наприкінці вересня – на початку жовтня поточного року.
“На початку серпня МОН винесло на громадське обговорення проєкт постанови Кабінету Міністрів України “Про затвердження переліку галузей знань і спеціальностей, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти”. Мета цього проєкту – гармонізувати класифікацію галузей знань і спеціальностей, що застосовують в Україні із Міжнародною стандартною класифікацією освіти, яку використовують в ЄС та більшості країн світу для ведення державної статистики в освіті та науці… Але, на жаль, у публічному просторі з’явилося чимало непорозумінь: начебто руками МОН знищується та чи інша спеціальність, кафедра або факультет”, – ідеться в повідомленні пресслужби міністерства.
У відомстві зазначили, що перелік галузей і спеціальностей використовується здебільшого для статистичних цілей, а основною організації навчання у вищій освіті є освітня програма, яка має відповідати стандарту вищої освіти за однією або кількома спеціальностями з переліку.
“Студенти здобувають освіту за освітньою програмою, акредитують саме освітні програми, назви освітніх програм обов’язково зазначають у дипломі про вищу освіту. Жодної нормативної прив’язки між факультетами, кафедрами та спеціальностями не існує”, – наголосили в Міносвіти.
У міністерстві анонсували, що до початку жовтня оприлюднять оновлену версію проєкту переліку галузей знань і спеціальностей.
“Наголошуємо: головне завдання оновленого переліку галузей і спеціальностей – максимально наблизитися до Міжнародної стандартної класифікації освіти (МСКО). Це особливо важливо в контексті переліку галузей. Наявність 10 стандартизованих галузей МСКО – це необхідна умова гармонізації нашого освітнього переліку з системою класифікації, яка використовується в ЄС. Тому у фінальному переліку плануємо встановити 10 галузей та додати ще одну – “Безпека та оборона”. Це означає, що відтепер перелік буде не з 28 галузей, а з 11, водночас назви деяких галузей у результаті громадського обговорення можуть бути уточнені”, – підсумували у відомстві.
Як повідомлялося, Міністерство охорони здоров’я заявляє, що не підтримує винесені на громадське обговорення пропозиції Міносвіти щодо реформування галузей знань і спеціальностей.