Мінсоцполітики має намір активно розвивати ринок із надання соціальних послуг – міністр

Київ. 22 вересня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Соціальна сфера України сьогодні зазнає дефіциту послуг і кадрів, створення ринку і залучення бізнесу в цю сферу допоможе вирішити проблему та зробити процеси ефективнішими, заявила міністр соціальної політики Оксана Жолнович.

“Соціальна політика – це не про виплати, а про підтримку. Підтримка – це послуга. І ось послуг у нас не вистачає, не вистачає фахівців, мало тих, хто проведе людину через складний випадок, мало мультидисциплінарних команд. Усі зусилля спрямовуємо на закупівлю послуг у різних сегментах, щоб розвивався ринок тих, хто надає такі послуги”, – сказала вона на Міжнародному форумі сталого розвитку в Києві, що відбувся 20-21 вересня.

Жолнович зазначила, що соціальний бюджет в Україні – другий за величиною після оборонного.

Міністр додала, що ще один важливий напрям – цифровізація, в якому вже “багато мільйонів доларів” витрачено на цифрові соціальні системи. За її словами, вже сьогодні найбільше даних про людей у реєстрах у Мінсоцполітики.

“Тут також багато роботи для бізнес-аналітики, для IT-компаній”, – вважає глава відомства.

Крім того, вона закликала бізнес в умовах дефіциту кадрів активніше залучати до роботи людей з інвалідністю, створюючи необхідні для цього умови.

Жолнович констатувала, що наразі державні служби зайнятості показують статистику зменшення кількості зареєстрованих безробітних, проте існує дуже велика розбіжність між очікуваннями роботодавців і працівників.

“У нас величезна кількість вакансій, але рівень відсіювання кандидатів також величезний. Працівник теж має змінитися”, – зазначила міністр.

Загалом вона вважає, що в Україні необхідно з нуля побудувати новий соціальний договір про соціальну політику в державі.

“Багато громадян живуть у форматі підлітка: держава має за мене вирішити, підтримати, я не готовий брати відповідальність за себе. Це та філософія, яку ми точно маємо поламати. Слоган – формуємо здатність замість залежності”, – наголосила Жолнович.

За її словами, щоб через 10 років Україна була успішною, вона не може надавати ту кількість соцвиплат, які є.